Po delší době si zatrénoval s extraligovými i prvoligovými hráči, ale dres Kadaně v soutěžním utkání neoblékl. Přesto bude Jakub Sajdl vzpomínat na týdenní pobyt v osmnáctitisícovém městě v dobrém.

„Dostal jsem se tam přes trenéra Recha, který se mě už na začátku sezony ptal, zda si nechci zkusit v polovině sezony zahrát na střídavý start první ligu," uvedl Sajdl.

Ten nabídku bez váhání přijal. Sbalil si výstroj a vyrazil na západ Čech. „Zázemí tam bylo na skvělé úrovni. Dokonce bych řekl, že je srovnatelné s extraligou. Hráči tam mají k dispozici vše, na co si vzpomenou," říká Sajdl, který v Kadani absolvoval pod vedením trenérské dvojice Jiří Čelanský a Zdeněk Skořepa několik tréninkových jednotek. „Skoro každý den jsme byli v posilovně a na ledě. Ti, co nehráli mistrovský zápas, tak měli další trénink navíc, a pak šli ještě posilovny," pravil Sajdl.

Hodonínský odchovanec do utkání stejně jako několik dalších hráčů nezasáhl. „V Kadani byla spousta hráčů z Chomutova, kteří mají v první lize vyřízené střídavé starty. Navíc tým byl v takové situaci, že musel do konce měsíce získat určitý počet bodů," vysvětlil Sajdl.

Bývalý hráč Znojma a Mladé Boleslavi na Kadaň ale nezanevřel. Naopak, na dálku bude chtít vedení prvoligového klubu dokázat, že na vyšší soutěž má. „Řekli mě, že hledají zkušené hráče do prvních dvou formací. Mám na sobě pracovat, prý mě budou pořád sledovat," řekl Sajdl.

Opora Drtičů zhlédla na zápase Čech prvoligový zápas Kadaně s Třebíčí. Domácí tým nakonec vyhrál 2:1 po prodloužení. „Hokej byl na rozdíl od druhé ligy rychlejší a více svázaný taktikou. Bylo to prostě něco jiného," pravil Sajdl.

Zápas na zimní stadion, který se nachází v centru města a pojme až 3000 diváků, sledovalo společně se Sajdlem pouze 217 lidí. „Atmosféra byla komorní. Ani nevím, k čemu bych kadaňský stadion přirovnal. Je prostě hodně starý, ani moc lidí tam nechodí," pravil.

Bývalý hráč Znojma a Mladé Boleslav navštívil v Chomutově i extraligový zápas. Souboj domácích Pirátů s Pardubicemi nabídl mnohem zajímavější podívanou. „To se nedá vůbec srovnat. Byl zážitek se na takové hráče dívat. Za hosty hráli borci z NHL Hemský, Kindl nebo Krejčí," říká Sajdl.

Ten se dokázal střelecky prosadit ihned po návratu do Hodonína. V neděli rozhodlo dravé křídlo proměněným trestným střílením souboj v Kolíně, kde slovácký celek zvítězil 2:1.

Drtiči se i díky této výhře stále drží na čele skupiny Střed. „Výsledky ani postavení v tabulce nepřeceňujeme. Jsme rádi, že se nám tak daří, ale důležité bude play off, kde se rozhodne o tom, zda sezona byla úspěšná, nebo ne," pronesl Sajdl, který je na pátém místě klubové produktivity. „Se svými výkony jsem spokojený. Snad mi forma vydrží co nejdéle," přeje si Sajdl.