Je konec. Jak už jistě všichni hodonínští fanoušci ví, stopku Drtičům vystavil nesmiřitelný rival. Technika Brno. Zdravotně zdecimovaný kádr nedokázal v semifinálové sérii odolávat útočným manévrům vysokoškolského klubu. Pouť vyřazovacími boji tak pro svěřence trenéra Číhala skončila. Oranžovomodré nyní čeká hokejová pauza, po které se opět vrhnou do příprav na nový ročník druhé ligy.


Jste s letošní sezonou spokojený?

Stoprocentně spokojení být nemůžeme. Do play off jsme šli z prvního místa a skončili v semifinále. Celkově jsme tedy třetí. Zklamání není velké, ale určitě bychom byli spokojenější, kdybychom byli stále ve hře. To si nemůžeme namlouvat. S průběhem základní části samozřejmě spokojený jsem. V play off už jsme doplatili na velkou marodku.


Mohl byste popsat jednotlivé série letošního play off z vašeho pohledu?
Opava byla těžký soupeř. Byli jsme kompletní, takže jsme je přehráli. S Technikou už bylo mužstvo zdecimované nemocemi. Mimo hru byl i gólman Pavel Maláč. Jeho absence trochu poznamenala atmosféru v kádru.


Vyřazení 0:3 na zápasy je kruté. Mrzí vás vypadnutí o to víc, že se nepodařilo vyhrát ani jeden zápas?
Určitě by bylo veselejší, kdyby se nám podařil nějaký zápas vyhrát. Takhle výsledek vypadá jednoznačně, což je nám líto.


Pamatujete z hráčské nebo trenérské minulosti sérii, kdy se vám podařilo na poslední chvíli takový stav zvrátit?
Že bychom to otočili tímhle způsobem, si nepamatuji. Když jsem byl například v Kometě Brno, tak byla tehdy tamní situace trochu jiná. Na otočení série by muselo být mužstvo stoprocentně zdravé. To bohužel letos nebylo.


Kdybyste porovnal kádry z loňské a letošní sezony. Byli mezi nimi podle vás viditelné rozdíly?
Loni jsme měli v obraně třeba Karlíčka. Letos se zkušenějším hráčům v play off příliš nedařilo. Rozdíl je jasný. Minule jsme skončili ve finále a letos v semifinále.


Kdybyste měl označit nejužitečnější hráče letošní sezony, kdo by to byl?
Základní část vyšla dobře Petru Pešovi, který nám v play off kvůli zranění scházel. Celý druhý útok hrál v sezóně nejlíp. Pak se nám ale úplně rozpadl. Peš i Barták se zranili.V základní části byl dominantní postavou také brankář Pavel Maláč.


Víte už nyní, koho příští sezonu diváci neuvidí?

Na to je ještě brzy. Letní příprava začne v květnu. Teď situaci zanalyzujeme. Jaká bude další strategie se teprve uvidí. Pokud se s někým rozloučíme, tak bych chtěl, aby se to dozvěděl první od klubu. Ne z médií.


Jak vypadala pondělní týmová rozlučka?

Šlo spíše o společenskou událost. Přišel starosta a zároveň předseda klubu. Rozloučil se s hráči. Měli jsme večeři a jak říkám: taková formální událost.


Sezona je u konce. Co vás teď čeká?
Dávám se zdravotně dohromady. Nemoc nakonec dosedla i na mě, takže se kurýruju. V nejbližších dnech bych si ještě rád zalyžoval a na chvíli si odpočinul po náročné sezoně. Podíváme se ještě na jiné zápasy. Potom už se budeme domlouvat na kádru mužstva.


Koho tipujete jako vítěze finálové série skupiny východ? Přerov, nebo Techniku?

Je to otevřené. Myslel jsem, že půjde dál Nový Jičín. Nakonec postoupil Přerov. Ale spíš bych se přikláněl k Technice Brno.


Před sezonou jste chtěl během dvou let postoupit do první ligy. Půjdete do té další už s jasným cílem postupu?
Takhle jednoznačně se to nedá říct. Záleží na vedení. Co se týká ekonomické stránky, tak je těžké se někam prosazovat bez adekvátního ekonomického zajištění. Nerad bych, aby to vyznělo tak nebo tak. Byl by to krok, kterého bych se velmi rád dožil. Ale nerad bych mlátil prázdnou slámu. Všechno se odvíjí od peněz. Já pořád poukazuji na Šumperk. Kolik už jich první liga stála, a po roce jsou tam, kde byli.

Lídra hodonínských hokejistů Tomáše Meixnera letošní play off mrzí. Hlavně vyřazení s Technikou

Je to pro nás zklamání. Velké zklamání

Má za sebou první ročník, kdy vedl Drtiče jako kapitán. Ani jeho vůdčí schopnosti však hodonínským hokejistům v play off nepomohly. Pro Tomáše Meixnera skončila sezona stejně jako pro jeho spoluhráče. V semifinále na hokejkách Techniky Brno.

Jaké máte pocity z letošního ročníku?
Vyhráli jsme základní část. Z toho mám samozřejmě kladné pocity. Spíš ale zatím převládá zklamání po prohře v play off.

Časem se jistě na to špatné zapomene a zůstanou jen dobré vzpomínky.
Určitě. Základní část se nevyhrává každý rok. Ale nyní převládá zklamání z vyřazení v play off. Navíc proti Technice.Jak vypadaly po vyřazení první chvilky v kabině?
Člověk s vypadnutím do poslední chvíle nepočítá. Jak říkám: je to zklamání. Velké zklamání. A je o to větší, že jsme v semifinále nevyhráli ani jeden zápas.

Brněnská Technika je velký rival. Prohra s ní určitě mrzí o to víc.
Přesně tak. Je to velká škoda. Ale už nenaděláme nic. Za chvíli to přebolí.

Kdy jste si poprvé přiznali, že je letos konec?
V posledním utkání jsme prohrávali po druhé třetině 0:2. V kabině byla bojovná nálada. Chtěli jsme výsledek otočit. Podařilo se nám snížit na 1:2. Říkali jsme si, že to půjde. Pak jsme ale dostali další branku. Třetí gól už byl podle mě zlomový. Neměli moc šancí. Z toho mála, co měli, ale skórovali.

Na co budete nejraději vzpomínat?
Myslím si, že sezona celkově nebyla špatná. Budu na ni vzpomínat pozitivně.

Co máte nyní v plánu?
Teď se budu víc věnovat škole. Jsem na jazykovce a trochu jsem ji odbýval. Potom už se budu připravovat na další sezonu.
Manažer klubu Oldřich Matušek tvrdí:

Play-off je taková soutěž v soutěži

Sportovní manažer hokejových Drtičů Oldřich Matušek hodnotí ročník kladně. I když se nepodařilo splnit velké přání všech fanoušků, je spokojený.

Jak se díváte na uplynulou sezonu z pohledu manažera klubu?
Podle mě byla úspěšná tak jako loni. Vyhráli jsme základní část a celkově skončili třetí. Play off je už něco jiného. Jde o takovou soutěž v soutěži. Je to trochu nespravedlivé vůči týmům, které dřely a makaly po celý ročník. Nedá se ale nic dělat. Vemte si třeba Nový Jičín. Ten už je taky venku. A patřil k velkým favoritům.

Byla letošní sezona dražší než ta loňská?
V podstatě vyšla na stejné peníze. Jen jsme investovali víc do hráčského vybavení. Třeba na hokejky a výstroj gólmanů. V tomhle jsme vynaložili o něco víc než minule.

Dá se počítat s větší obměnou kádru?

Podle mě to tak nebude. Samozřejmě někdo odejde a další zase přijde. Ale takových sedmdesát procent hráčů by mělo zůstat v Hodoníně. Musíme stavět na mladých klucích. Stačí si vzpomenout na letošní play off. Spousta hráčů se zranila a hráli převážně mladí.

SHK HODONÍN - Koho jsme viděli

Hráčský kádr

Brankáři: Pavel Maláč, Pierre Pochon, Ondřej Hubačka, Miroslav Foukal

Obránci: Radim Šťastný, Michal Sladký, Petr Pokorný, Robert Pochylý, Michal Létal, Martin Přikryl, Zdeněk Ševela, Pavel Březina, Peter Ivičič, Jurij Sokolovský, Jan Zapletal, Michal Nedbálek

Útočníci: Tomáš Meixner, Michal Hoza, Michal Rapant, Vladimír Kočara, Petr Peš, Oldřich Matušek, Roman Barták, Roman Průdek, Petr Veselý, Antonín Veselý, Milan Chlup, Petr Bártík, Peter Sojčík, Martin Zábranský, Petr Obdržálek, Tomáš Hudíček, Marek Knebl, David Bauer

Realizační tým: Trenér – Svatopluk Číhal. Asistent trenéra – Arnošt Šifl. Vedoucí mužstva – Roman Bárta, Lubor Šnoblt. Sportovní manažer – Oldřich Matušek st. Technický manažer – Jan Prčík. Předseda – Lubor Šimeček. Místopředeseda – Jiří Bárta. Kustod – Karel Kulyk. Maséři – Karel Kulyk, Radek Broček. Lékař – MUDr. Josef Naď
Očima hodonínského Deníku

Tak. Hokejová sezona je za námi. Podle někoho dopadla dobře, podle dalšího ne. Záleží na úhlu pohledu. Kdo čekal finální boje o první ligu, musí být zákonitě zklamaný.

Drtiči vypadli v semifinále a na utkání letos nejlepších druholigových celků se mohou dívat už jen z povzdálí. Přesto si myslíme, že se hodonínští hokejisté nemusí za nic stydět. Ovládli základní část, ve čtvrtfinále připravili divákům skvělá dramata s trochu podceňovanou Opavou. Na závěr jim chybělo to potřebné sportovní štěstí ve třech semifinálových utkáních s brněnskou Technikou.

Co čeká Drtiče a jejich příznivce, kterých mají ve druhé lize nejvíce, nyní? Hokejisté budou mít až do května volno a fanoušci až do září. V příští sezoně začne vše nanovo. Můžeme očekávat nové Drtiče i jejich nové soupeře. Možná i derby s Břeclaví.