Celá situace se odehrála za brankou hodonínského brankáře Fedora Kukina. Domácí Finsterle tvrdě dohrál u mantinelu mladého Kužílka, Marek Haloda se jel otřeseného spoluhráče zastat. „Sice nejsem žádný bitkař, ale podle mě to byl docela tvrdý a zbytečný zákrok. S Flinem se znám už dlouho, ještě z juniorky Zlína, ale tady šlo kamarádství stranou. Po zápase jsme si normálně podali ruce, protože i tyhle věci k hokeji patří," řekl Marek Haloda v klidu.

Odchovanec extraligových Ševců přišel na Slovácko před sezonou jako výrazná posila. Fanoušci Drtičů jej znali především z dresu Nového Jičína, kde naposledy působil. Ještě předtím ale tvořivý bek hrával i ve Vsetíně, kam v sobotu přijel jako soupeř. Vzpomínky a kamarádství šly na Lapači tentokrát stranou, Haloda utkání nijak speciálně neprožíval „Odehrál jsem tam jen jednu sezonu, takže to pro mě byl normální zápas," tvrdí hodonínský zadák. „Speciální to spíš bylo pro Vaňouse (Daniel Vaněk – pozn. red.), který tam toho odehrál za poslední roky spoustu. Je to vlastně jejich legenda a měli by mu tam postavit sochu," směje se Haloda.

Dobrá nálada ale poctivému bekovi nevydržela dlouho. Drtiči odjížděli na Valašsko pozitivně naladěni, když doma ve státní svátek přemohli silný Šumperk, ale na ledě favorita druholigové soutěže neuspěli. „Ve Vsetíně je důležité ustát prvních deset minut, což se nám nepovedlo. Měli jsme dva samostatné úniky, které jsme neproměnili a naopak jsme opět inkasovali dvě branky z dorážek. Chtěli jsme hrát na Vsetíně aktivní hokej, ale díky velkému počtu vyloučení jsme se k němu nedostali," pravil Haloda.

Drtiči po úvodních dvaceti minutách prohrávali 1:3, bez šanci na zvrat ale nebyli. „Tenhle výsledek po první třetině na zbytek zápasu velký vliv neměl. Zbývalo nám stále čtyřicet minut na to, abychom s tím zápasem něco udělali," věděl Haloda.

Druhé periody ale Jihomoravanům letos nejdou, což potvrdil i duel ve Vsetíně. „Vůbec nevím, čím to může být," krčí rameny obránce SHK. „V každém zápase nás na to trenér upozorňuje a stejně se nám nedaří," kroutí hlavou.

Na Lapači to ovšem nešlo ani elitnímu hodonínskému útoku. Zatímco v předcházejících zápasech Jurča s Pešem a Kadlecem kralovali, na ledě favorita se střelecky neprosadili. „Náš první útok je letos hodně silný. Kluci si spolu rozumějí a dávají spoustu gólů, ale proč se jim nedařilo ve Vsetíně, nedokážu říct," krčí rameny.

Svěřenci kouče Beťka byli ve víkendovém duelu také hodně nedisciplinovaní. Drtiči si na legendárním stadionu připsali čtrnáct dvouminutových trestů. „Je to strašně vysoké číslo. Ve Vsetíně se nedá hrát půl zápasu ve čtyřech. Je to silný tým, který umí přesilové hry a dokáže je využít.," ví Marek Haloda. „Několik faulů vyplynulo z našeho špatného pohybu, vsetínští hráči byli všude rychleji. Na druhé straně některé zákroky ani fauly nebyly," míní hodonínský obránce. Podle Halody rozhodčí některé momenty řešil zvláštně. „My se z toto ale hlavně musíme poučit do dalších zápasů, protože takhle nejde hrát. Někteří kluci oslabení nehrávají, pak jdou po delší době na led a jak jsou ztuhlí, tak se jim špatně dostává do tempa," říká Haloda.

Ten se svými parťáky už ve středu znovu představí na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Drtiči v domácí aréně od osmnácti hodin vyzvou v derby poslední Techniku. „Nic jiného než vítězství z tohoto utkání nebereme," prohlásil Haloda. „Musíme být po vítězství hladoví a ono to půjde," věří čtyřiadvacetiletý hokejista, který v šesti letošních duelech nasbíral čtyři gólové přihrávky. Svoji bilanci chce tvořivý zadák vylepšit proti Brňanům. „Sice je Technika v tabulce poslední, ale rozhodně nemůžeme nic podcenit. Na zápas se těším, protože hrajeme doma, kde nás povzbuzuje spoustu fanoušků. Doufám, že jich ve středu přijde hodně a poženou nás k vítězství," dodal Haloda.