Baník i ve třetím finálovém duelu na ledě Velkého Meziříčí dvakrát vedl, stejně jako v prvním duelu ale domácí dokázali v závěru druhé třetiny srovnat a v poslední části následně odskočili na dvoubrankový rozdíl. Drtiči tentokrát dokázali v závěru snížit na 4:3, ale ani následná powerplay k vyrovnání nevedla.

Zelenočerní s podporou několika desítek skvělých fanoušků prohráli třetí finálový duel těsně o jednu branku. A bohužel přišli o dalšího hráče - Jakub Tomi odstoupil ze zápasu kvůli otřesu mozku.

Čtvrté utkání finálové série se hraje v pátek od šesti hodin večer v Hodoníně.

HHK Velké Meziříčí - SHKM Hodonín 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Matov (Křenek, Střecha T.), 40. Slabý (Matov, Vlašín P.), 43. Pejchal (Sobotka, Bula), 48. Střecha T. (Matov, Křenek) – 8. Sajdl (Směřička), 20. Janás, 59. Lidák (Lindner, Venclík).Rozhodčí: Brzobohatý, Volf – Husák, Viskot. Vyloučení: 6:7, navíc Bula (VEL) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely: 25:14. Diváci: 683. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3. Stav série: 2:1.

Velké Meziříčí: Šoustal (Svoboda) - Slabý, Vlašín P., Burian (C), Ambrož, Šerý (A), Kochánek, Vondráček - Křenek (A), Matov, Střech T. - Peschout, Juda, Maštera - Pejchal, Bula, Roupec - Vlašín M., Strnad, Rozmarín. Trenér. Karel Vejmelka.
SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Polesný, Veselský, Směřička, Lidák, Sedlák, Crlík, Rýpar, Výmola - Polák, Kuba (A), Janás - Tomi, Sajdl (A), Kučera (C) - Venclík, Jajcay, Lindner - Chalupa. Trenér: Jan Prčík.