Podpořit hodonínský hokej a tuto žádost přijdou v jednatřicátého ledna i samotní hráči. Podle vyjádření předsedkyně hokejového klubu Jany Gajošové totiž udržet hokej v Hodoníně bez finanční podpory města proste nelze. „Na jednání zastupitelstva se půjdou podívat i kluci z áčka a juniorky. Chceme, aby viděli, že pro zajištěný letošního roku děláme maximum,“ řekla Hodonínskému deníku šéfka SHK.

„Takovou částku potřebujeme na to, aby se v Hodoníně mohla hrát druhá liga na vysoké úrovni. Jsou to peníze pouze na provozní náklady, výstroj, dopravu a ubytování. Ne, na platy hráčů. Na ty využijeme sponzory a vstupné,“ uvedla Gajošová.

Podle ní totiž udržet hokej v Hodoníně bez finanční podpory města proste nelze. „Před volbami všichni chtěli podpořit sport.Tak věřím, že zastupitelé své slova dodrží. Přece nebudu za své peníze suplovat město, aby se v Hodoníně lidé bavili. To, co je pro Brno Kometa, to jsou pro Hodonín Drtiči,“ pravila Gajošová.

Dobrou zprávou pro hodonínské fanoušky je i potvrzený návrat odchovance Jakuba Sajdla. Mladý útočník přichází k Drtičům z Mladé Boleslavi do konce sezony na střídavé starty.