„Samozřejmě jsem rád, když mohu přispět góly, ale je to tak, že dnes to tam spadlo mně a příště to napadá někomu jinému. Chceme mít vyrovnané formace, aby se soupeři nemohli soustředit jen na bránění jednoho útoku. V sezoně by to měla být naše výhoda,“ říká hrdina středečního duelu.

Povedený večer ale rodák z Havlíčkova Brodu nijak zvlášť neprožíval. „Abych řekl pravdu, tak ani nevím, zda to byl můj nejpovedenější zápas kariéry. Většinu zápasů vypouštím z hlavy už cestou domů. Ale možné to je,“ usmívá se Kadlec.

Křídlo třetí formace Drtičů ke třem brankám jako bonus ještě přidalo jednu gólovou asistenci a se čtyřmi kanadskými body bylo ústřední postavou Hodonína, který na ledě Kopřivnice exceloval a domácí Tatru zničil 8:2. „Výsledku jsme samozřejmě rádi, ale zase až tak jednoduché to nebylo,“ říká Kadlec.

Jihomoravané jeli na sever Moravy s respektem i pokorou, vždyť hráči Kopřivnice v prvním kole porazila silný Šumperk. „O výsledku jsme samozřejmě věděli. Jen to potvrzuje, že soutěž bude letos vyrovnaná. My si ovšem chceme udržovat vítěznou mentalitu. Do každého zápasu si věříme a chceme být tím týmem, který bude aktivní a nebude čekat na hru soupeře. Máme silný tým, a pokud si každý bude pečlivě plnit své taktické pokyny, věřím, že to bude fungovat i nadále,“ říká hodonínský hokejista.

Drtiči sice v 15. minutě inkasovali a chvíli prohrávali, ale výsledek ještě do konce třetiny srovnali a ve zbytku utkání na ledě kralovali. Rozjeté hosty nezabrzdila ani fauly a častá vyloučení. Peš a spol. po devíti trestech téměř celou jednu třetinu hráli v oslabení. „Vyloučení bylo opravdu poměrně dost, ale Kopřivnice na tom byla s tresty podobně. Není to ideální, protože někteří hráči se pak do hry dostávají méně. Pozitivní však je, že jsme oslabení odbránili velmi dobře,“ těší Kadlece.

Zatímco domácí hráči se v početní výhodě spíše soužili, Drtiči hned třikrát potrestali soupeřův faul gólem. „Když přesilovky fungují, je to velká pomoc. Zvlášť pak ve vyrovnaných zápasech, kdy každý gól může rozhodnout,“ upozorňuje pětadvacetiletý forvard, který se společně s parťáky Kubou a Hložánkem postarali o polovinu středečních branek. „Takto spolu hrajeme teprve druhý zápas. V tom prvním jsme se trochu hledali, ale v Kopřivnici už to bylo lepší. Věřím, že si to ještě víc sedne a budeme zápas od zápasu sehranější,“ říká Kadlec.

Slovácký celek se po vysoké výhře 8:2 dostal do čela druholigové tabulky. Sérii bez porážky chce Beťkova parta protáhnout do dalších zápasů. Už v sobotu se ale Drtičům postaví neoblíbená Poruba. Právě duel se soupeřem z Ostravy naznačí postupové ambice obou rivalů. „Věříme si do každého zápasu. O to více, když hrajeme doma, kde nám fanoušci vždycky hodně pomohou a vytvoří skvělou atmosféru. Pro každého soupeře je nepříjemné do takového prostředí přijet. V zápase budou rozhodovat detaily a věřím, že my budeme tím důslednějším a trpělivějším týmem,“ dodává Kadlec.