„Situace byla jednoduchá. Pešák (Peš – pozn. red.) asi stoupl na střídačce na kamínek, protože tam dvakrát uklouzl. Já jsem se díky tomu dostal na led s trojicí hráčů, se kterou jsem tam neměl být, ale Šmachy úžasně zavezl puk do pásma, kde ho podržel i jsme si ho vyměnili. Honza Matějka ukázal přehled. Jeho nahrávka byla excelentní. Přede mnou byla půlka prázdné brány, naštěstí jsem to trefil,“ popisuje hrdina sobotní bitvy.

Na hodonínské střídačce zavládlo po další využité přesilovce velké nadšení, euforie byla i v ochozech zimního stadionu. „Úleva je obrovská,“ přiznal trenér Baníku Radko Křivinka.

2. hokejová liga, 7. kolo -
SHKM BANÍK HODONÍN - HC KOPŘIVNICE 5:4 PO PRODLOUŽENÍ (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Krejčiřík (Peš, Popelka), 31. Charvát (Dufek, Škápik), 48. Škápik (Krejčiřík, Dufek), 59. Medek (Polesný, Sajdl), 61. Dufek (Matějka) – 4. Velecký (Fojtík, Sluštík), 7. Gola (Pindel, Hlaváč), 37. Gola (Pindel), 49. Velecký. Rozhodčí: Škach - Mikšík, Jurčík. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Střely: 44:35. Diváci: 644. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Hodonín: Holík (48. Dolíška) - Šmach, Polesný, Škápik, Rauš, Billa, Kališ, Němec - Sajdl, Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš, Popelka - Dufek, Charvát, Hložánek - Krejčí, Štědrý, Bartes. Trenér: Radko Křivinka.
Kopřivnice: Baldík (Kubáň) - Ficek, Hlaváč, Kyselý, Bail, Marek, Petrek - Pindel, Urban, Pargač, Mach, Fojtík, Indrst, Kleniar, Gola, Velecký, Sluštík. Trenér: Ladislav Majkus.

Nejen svěřence po obratu a první výhře oprávněně chválil. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům i všem lidem, co nám drželi pěsti a podporovali nás i na dálku, což jsme všichni cítili,“ prohlásil domácí kouč. „I vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo, je to vítězství vůle. Asi nic hezčího nás dneska nepotkat nemohlo,“ myslí si Křivinka.

Jihomoravané se na první výhru sezony pořádně nadřeli. „Utkání bylo velmi těžké. Přijel k nám favorit, my se potácíme na spodku tabulky. Hlavně proto jsou pro nás dva body zlaté,“ míní Dufek.

Domácím nevyšel vstup do utkání, v 7. minutě po brankách Veleckého a Goly prohrávali 0:2. Hodonína vrátila do hry kontaktní branka Krejčiříka v závěru první třetiny. „V tu chvíli jsme si uvědomili, že se s kvalitním soupeřem dá hrát,“ říká Křivinka. „Místy se nám ho povedlo zatlačit ve třetině, donutit jej k chybám, což byla první část úspěchu,“ míní.

Podle útočníka Dufka ale bylo zlomových okamžiků víc. „Základ bylo srovnat z 0:2 na 2:2. Tím se nám trošku zvedlo sebevědomí,“ má jasno.

Druhý gól Baníku obstaral v polovině utkání Charvát. Kopřivnice si ale brzy vzala vedení zpět, když se znovu trefil Gola.

V dramatickém závěru bek Škápik nejprve srovnal, aby Velecký vzápětí přiblížil hosty k výhře. Baník ovšem v závěru sáhl ke hře bez brankáře a z obrovského tlaku se povedlo Medkovi vyrovnat na 4:4.

„I když jsme furt ztráceli, při power play jsme to tam dokázali dotlačit a v prodloužení byli klidnější,“ uvedl Dufek. Právě jeho přesilovková rána sobotní drama definitivně rozsekla.

„Oproti středě nám vyšly přesilovky i power play. Šli jsme tomu ale naproti,“ říká Křivinka. „Všichni jsme rádi, že se nám to podařilo, byť to nebylo za tři body. Uhrát s Kopřivnicí dva body je ale víc než slušné,“ má jasno hodonínský kouč.

Peš a spol. před sebou nyní mají dva venkovní zápasy. Ve středu hrají ve Vyškově a za týden v sobotu vyzvou Opavu.

close Hokejisté Hodonína zdolali Kopřivnici 5:4 v prodloužení. Foto: Adam Krátký, SHKM Baník Hodonín info Zdroj: Deník/Libor Kopl zoom_in Hokejisté Hodonína zdolali Kopřivnici 5:4 v prodloužení. Foto: Adam Krátký, SHKM Baník Hodonín