Zklamání cestou domů neskrýval ani hodonínský útočník Jakub Kadlec. Čtyřiadvacetiletý forvard si ve středečním druholigovém duelu připsal do statistik tři kanadské body. Ani gól a dvě asistence šikovného hokejisty však Drtičům k cennému vítězství a skalpu lídra soutěže nestačila.

„Čtyřicet minut jsme aktivně kazili rozehrávku soupeře, a jak v obranné, tak i útočné třetině byli důrazní. Bohužel v závěrečné části jsme na tvrdosti trochu ubrali a Vsetín ukázal, jak silným týmem je," říká Kadlec.

Podle havlíčkobrodského odchovance favorita nakopla hlavně trefa Dominika Pokorného. Domácí mladík ve vlastním oslabení překonal gólmana Kotvana a přesnou ranou snížil na 3:5. „Vsetín do zápasu dostal trochu šťastný gól, který padl v naší přesilovce," souhlasí Kadlec.

Závěr už jednoznačně patřil Valachům. Probuzení domácí nejprve skóre srovnali, aby v prodloužení zasadili protivníkovi rozhodující ránu. „Hlavou se mi na konci nehonilo nic zvláštního. Všichni jsme byli stoprocentně soustředění. Pořád jsme věřili, že o vedení nepřijdeme. Pro výhru jsme udělali maximum," míní Kadlec.

Bývalý hráč brněnské Techniky do zápasu na Lapači s přehnaným respektem nešel. I když Vsetín letos prohrál pouze dvakrát a je hlavním aspirantem na postup do vyšší soutěže, Kadlec i díky poslednímu vzájemnému střetnutí na Zimním stadionu Václava Nedomanského věřil v úspěch. „Našemu sebevědomí pomohlo i minulé utkání v Hodoníně, kde jsme s nimi odehráli dobrý zápas a mrzelo nás, že jsme nedosáhli na body," vrací se k minulému duelu Kadlec.

Ten však dobře znal sílu Dopitovy družiny. „Samozřejmě jsme věděli, jak na tom Vsetín je, a jak těžká utkání na jeho ledě bývají. Věřili jsme však, že když budeme dodržovat systém, můžeme uspět," přemítá čtyřiadvacetiletý útočník.

Tým vedený trenéry Beťkem a Prčíkem se na těžkou šichtu nijak speciálně netrénoval, příprava byla stejná jako před každým jiným zápasem. Jihomoravanům pomohla i role outsidera. Zatímco proti Valašskému Mezíříčí, Kopřivnici, Novému Jičínu nebo Opavě většinou požadují fanoušci vítězství, na Lapači nikdo žádný zázrak nečekal. „My přitom chceme uspět v každém utkání a věříme si na všechny soupeře v této lize," upozorňuje Kadlec, který v letošní sezoně patří k nejproduktiv­nějším hráčům SHK.

Šikovný útočník ve dvaadvaceti zápasech zaznamenal patnáct branek a šestnáct gólových asistencí. S jednatřiceti body je druhý v klubových statistikách, produktivnější je momentálně Kadlecův parťák Petr Jurča.

Branku si odchovanec Havlíčkova Brodu připsal i ve středu na Valašsku, kde na konci první třetiny upravil na 2:1. „Po vhazování v naší třetině jsem se dostal k puku a všiml si, že oba jejich obránci nejsou v pohybu, zkusil jsem je obruslit a vyšlo to. První střelou jsem netrefil úplně ideálně, ale naštěstí se mi puk vrátil na dorážku," popisuje gólovou trefu její autor.

Kadlec se o radost podělil nejen se spoluhráči, ale i několika hodonínskými fanoušky, kteří přijeli tým do Vsetína povzbudit. „Máme štěstí, že lidi nás podporují. Atmosféra na domácích utkáních bývá vynikající, za což bych chtěl fanouškům moc poděkovat," vzkazuje. „Ve Vsetíně je ale kulisa taky vždycky dobrá. Mně se hraje lépe, když je na zápase hodně diváků a v hale pořádný rachot," přidává.

Dobrou kulisu slibuje i sobotní derby s brněnskou Technikou. Drtiči s jihomoravským rivalem naposledy padli, nyní slibují odplatu. „Chceme jim vrátit porážku z minulého utkání a získat tři důležité body. Věřím, že předvedeme dobrý výkon a potěšíme diváky," dodává Kadlec.