Hodonínští hokejisté si doma chtěli spravit chuť poté, co je minulý týden vyloupila Orlová. Od úvodu chtěli diktovat tempo hry. Blízko vedoucí branky byl ve 4. minutě Korotvička, který ale v dobré možnosti přestřelil Hromadovu branku. Hosté kontrovali Sýsem, který trefil tyč hodonínské branky.

Poprvé se červené světlo rozsvítilo za vsetínskou klecí. To když využil přesilovku Rehuš. Na 2:0 mohl chvíli nato zvýšit kapitán Pokorný, jeho střela ale Hromadovu síť nerozvlnila. Na druhé straně mohl srovnat v přesilovce pět na tři Dubec. Také ten měl vychýlenou mušku. Vsetín tak v závěru třetiny nevyužil ještě další početní výhodu. „V přesilovce jsme v podstatě impotentní,“ kroutil hlavou hostující kouč Juraj Jurík.

Také ve druhé třetině se hrál bojovný hokej s několika šancemi. Na branku si ale diváci museli chvilku počkat, a to do 36. minuty. To v oslabení ujel nejproduktivnější hodonínský hráč Jurásek a zavěsil – 2:0. Vsetínští mohli velice rychle odpovědět D. Tesaříkem, jenže jeho samostatný nájezd vychytal Šurý. „Soupeř měl dost šancí a Michal nás podržel. Zřejmě dostane větší prostor,“ řekl k výkonu dvacetiletého gólmana domácí trenér Svatopluk Číhal.

V závěrečné dvacetiminutovce domácí útočníci stále častěji zatápěli vsetínskému gólmanovi. Veškeré šance hostů na nějaký ten bod nakonec pohřbil po ideální přihrávce Penáka Hoza. „Po třetím gólu jsme předváděli takovou uvolněnou hru. Hokejově i pro diváka to bylo mnohem hezčí. Ale v žádném případě to nebylo nic jednoduchého. Vsetín má mladé, agresivní mužstvo a na vítězství jsme se hodně nadřeli. Vyhrát s nulou je pro nás svátek,“ uznal Číhal.

Vsetín tak z hodonínské TEZA arény odjížděl s prázdnou. „Diváci viděli bojovné utkání, bohužel se špatným koncem pro nás. Ve hře pět na pět to bylo docela vyrovnané, ale opět jsme propadli v nerovnovážných situacích. V těch byl Hodonín daleko lepší, dal nám gól v přesilovkách a v oslabení. Druhý zápas v řadě jsme nedali gól a hokej není fotbal, takže bez gólu nemůžeme na body pomýšlet,“ uzavřel Jurík.

Pro basu piv si musel po zápase, ve kterém vychytal první nulu, skočit Michal Šurý. „Užívám si to. Byl to velice dobrý zápas. Za Vsetín hrají moji bývalý kamarádi. Chytal jsem tam tři roky. Teď jsem stál na druhé straně a podařilo se mi to. Měl jsem i štěstí, párkrát jsem už byl překonaný. Sledoval jsem na tabuli, jestli je tam ta nula,“ popsal první shut out mladý hodonínský gólman.

Hodonín vs. Vsetín 3:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0

Branky (nahrávky): 10. Rehuš (Tomášek), 36. Jurásek, 53. Hoza (Penák, Beňa)

Rozhodčí: Mech – Lukš, Musil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 39:32. Diváci: 1505

Hodonín: Šurý – Komárek, Pokorný, Beňa, Flamík, Salajka, Podešva – Špok, Jurásek, Peš – Kuba, Korotvička, Hoza – Tomášek, Rehuš, Penák.

Vsetín: Hromada – Zavrtálek, Farda, Spitzer, Šafařík, Žabčík, Tyralík, Tesařík, Brynecký, Sýs, Dubec, Vaněk, Ševčík, Vítek, Plachtovič, Lechner, Gromus