Kádr se pod vedením dvojice Viktor Hlobil – Jaroslav Plachtovič sešel poprvé na konci července a v polovině září vstoupí do druholigové soutěže. „Všechno kolem vzniku klubu bylo dost hektické. Jsme všichni moc rádi, že můžeme bojovat v barvách Vsetína. První sezona by měla být taková konsolidační. Rozhodně nechceme figurovat někde na dně tabulky. Rádi bychom se pohybovali někde ve středu,“ plánuje si trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Kádr se poprvé sešel na ledě poslední červencový týden. V průběhu srpna sehrál Vsetín celkem osm přípravných utkání, ale hlavně postupně dotvořil sestavu pro nadcházející ročník druhé ligy. „Na ledě jsme se hlavně ze začátku snažili co nejvíce dohnat to, že jsme neměli jaký tým suchou přípravu. Myslím, že se nám to celkem povedlo. Postupně se kluci do toho dobře dostali, pracovali opravdu výborně,“ pochvaloval si kouč Hlobil. V přípravných zápasech se nově složenému celku dařilo možná až nad očekávání. Z osmi zápasů jen dvakrát prohrál. Dokázal porazit své budoucí druholigové soky Šternberk či Přerov. „Postupně jsme náš herní projev zlepšovali a celý mančaft se sehrál. Doma jsme hráli o poznání lépe, z pěti utkání jsme čtyři vyhráli a jednou remizovali,“ vrátil se Hlobil k přípravným duelům.

O konečné podobě mužstva, které naváže na obrovskou tradici mužského hokeje ve Vsetíně, je z převážné většiny jasno. „V brance bude jedničkou Lukáš Plšek. Je to velmi pracovitý kluk a bude jistě patřit k nejlepším brankářům v soutěži. Máme už jistých šest až sedm obránců, se kterými mohu počítat pro sezonu. Přesto by to ještě chtělo jednoho až dva beky. V útoku máme prakticky jasně dány první dvě formace. Jedna bude hrát ve složení Ašer, Štraub, Tesařík, další bude ve složení Gergela, Marek, Vaněk. Další útoky ještě uvidíme. Důležité však je, že hlavní osu máme,“ plánuje si před startem ligy trenér Hlobil. Podle něj bude důležité, jak se týmu povede v úvodních kolech. „Bude moc záležet na prvních několika kolech. Nesmíme tam nabrat žádnou ztrátu. Nejvíce se chceme opírat o domácí prostředí, kde fanoušci už na přípravné zápasy chodili ve fantastickém počtu a byli výborní. Rádi bychom vytvořili z našeho zimáku těžce dobytnou tvrz,“ přeje si Viktor Hlobil.

Přípravné zápasy Vsetína:Vsetín – Lučenec 1:1, Vsetín – Přerov 4:2, Přerov – Vsetín 7:3, Vsetín – Šternberk 5:3, Vsetín – Topoľčany 3:1, Šternberk – Vsetín 4:3 sn, Vsetín – Orlová 2:1, Topoľčany – Vsetín 5:3.