Jak byste popsal vítěznou trefu?

Vyhovovalo mi, že se 
v prodloužení hrálo tři na tři. Na ledě bylo hodně prostoru. Dostal jsem puk do plné jízdy a viděl, že v obraně Poruby je jediný hráč, navíc útočník. Tak jsem si řekl, že asi nebude moc dobře bránit, protože sám bych na tom byl podobně (smích). Tak jsem zkusil ho prohodit. I když mě trochu zpomalil, atak jsem ustál a přesně zakončil pod vyrážečku.

Radost jste musel mít pořádnou, když jste završil obrat z 0:3 na 4:3…

Určitě. Dvěma bodům jsme moc rádi, protože naše sestava je nyní hodně slepená. Máme zraněné důležité a klíčové hráče. Ale ani za nepříznivého stavu 0:3 jsme to nevzdávali a dál do toho šli naplno. Cítili jsme, že hrajeme dobře. Porubu jsme přestříleli, jenom jsme dlouho nemohli dát gól. Nastartovala nás až využitá přesilovka pět na tři. Na konci druhé třetiny se to otočilo.

Hostující trenér Tomáš Sršeň řekl, že se utkání zlomilo na konci prostřední části při hře pěti proti třem. Souhlasíte s ním?

Bylo důležité, že jsme početní výhodu využili. Pokud bychom při hře pěti proti třem branku nedali a do kabin šli s tříbrankovým mankem, asi bychom zápas těžko otáčeli. Takto jsme se dvěma slepenými góly chytili. Takže souhlasím, byl to důležitý okamžik.

Jak moc velkou komplikací pro vás bylo zranění brankáře Kotvana, který musel v sedmnácté minutě střídat?

Zdenko je samozřejmě výborný gólman. Nyní má fazonu, drží nás každý zápas. Na druhé straně Peca Zavadil je adekvátní náhrada. Na začátku sezony chytal pravidelně, taky nás několikrát podržel. Takže je jedno, kdo 
v brance je. Jiné by to bylo, kdyby šel místo Zdenka do branky mladý nezkušený kluk.

Čím to je, že doma porazíte Vsetín, Techniku i Porubu, ale venku si utrhnete ostudu na ledě poslední Karviné?

Taky bych to rád věděl. Byl bych radši, kdyby to spíš někdo vysvětlil mně (úsměv). Před každým zápasem si říkáme, abychom se soustředili, od začátku hráli naplno a důrazně. Že je jedno, zda proti nám stojí Frýdek, Vsetín, Poruba nebo někdo slabší. Mně přijde, že jsme na každý zápas připravení a nažhavení stejně, jenže přijde utkání, soupeř nás zatlačí a my se těžko dostáváme do hry. Fakt nevím, čím to je.

Tabulka je i na začátku poslední čtvrtiny základní části nesmírně vyrovnaná. Ani po zisku dvou bodů nemáte příliš pevnou pozici v elitní čtyřce. Bude se hrát o výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále až do konce?

Asi ano. Na dvě místa se tlačí tři týmy. Kromě nás ještě Technika a Poruba, které mají výborné mančafty. Nikdo nemá nic jistého. Navíc druhá liga je vyrovnaná a každý z týmů může ztratit body a klopýtnout kdekoliv. Důležité bude vyhrávat 
s přímými konkurenty a neztrácet zbytečně body se slabšími soupeři.

Nyní vás čeká vedoucí Frýdek-Místek. Je šance, že lídra soutěže na jeho ledě překvapíte 
i podruhé?

Bude to těžké, ale šanci určitě máme. Pokud budeme bojovat, pozorně bránit a trestat chyby soupeře, můžeme tam uspět. Nikdo nečekal, že v Karviné inkasujeme šest branek a vysoko prohrajeme. Ve Frýdku nemáme co ztratit. Budeme v jiné pozici a role outsidera by nám mohla sedět.