„Jenom jsem píchl do puku. Měl jsem štěstí, které nám scházelo v předchozích zápasech," usmíval se po derby Jiří Zapletal.

Drtiči i díky dorážce třiatřicetiletého beka zdolali tradičního jihomoravského rivala 3:2 a do tabulky si připsali velmi cenné tři body. „Bylo to hodně důležité utkání. Jsme rádi, že jsme proti silnému soupeři odčinili nepříjemnou porážku ze Vsetína. Tam jsme nehráli tak špatně, výsledek ale neodpovídal předvedené hře," uvedl krátce po středečním duelu Jiří Zapletal.

Zkušený bek si nepovažoval pouze výsledku, ale také výkonu. „S Technikou jsme hráli výborně. Zápas jsme odmakali a takticky velmi dobře zvládli. Takto by to mělo pokaždé vypadat," uvědomuje si Zapletal.

V závěru utkání ovšem bylo domácím pořádně horko. Vysokoškoláci odvolali náhradního gólmana Chvátala z branky a více než čtyři minuty před koncem to zkusili v šesti. Hosté protivníka mačkali a navíc v početní výhodě dokázali i skórovat. Na vyrovnání už ale v hektickém závěru nedosáhli. „Soupeř se dostal na koně. Naštěstí nás Zdenko Kotvan několikrát podržel," pochválil Zapletal gólmana.

Podle hráče s číslem pětadvacet na zádech jdou výkony Drtičů nahoru. „Třeba se mnou někdo nebude souhlasit, ale od té doby, co jsem se do Hodonína vrátil, tvrdím, že se k nám štěstí obracelo zády. Tak snad jsme si ho k sobě přivolali zpátky," věří Zapletal.

Ten se chtěl proti bývalému klubu ukázat, což se mu nakonec povedlo. „Menší motivaci jsem měl. Výhru a gól ale spíše beru jako hodně malé zadostiučinění, protože Technika mně zůstala něco dlužna. Věřím však, že boží mlýny melou a že se problém za nějakou dobu srovná," říká Zapletal.

Zkušenému zadákovi se zatím nedaří sbírat body. Ve dvaceti zápasech vstřelil tři branky a připsal si dvě gólové nahrávky. Mezi hodonínskými obránci je Zapletal v produktivitě až čtvrtý. Zato společně s Charvátem patří mezi nejtrestanější hráče SHK. Dosud řízný bek nasbíral čtyřicet minut. „Jsem ve stejné pozici jako v Technice. Hraji ve třetí obranné dvojici a na přesilovky moc nechodím. Určitě to může být lepší," dodal.