Jihomoravanům k lepšímu výsledku nepomohla výměna brankáře ani premiérová trefa mladého obránce Mikulíka.

Hodonínští hokejisté přijeli na sever Moravy oslabení o několik hráčů, hostům ve městě tatrovek scházeli Dobša, Hložánek, Janás, Růžička ani Lekeš.

Drtiči drželi bezbrankový stav necelých deset minut. Skóre otevřel v přesilové hře Sluštík, který po asistenci Suchého potrestal nedovolený zákrok Romančíka. Premiéru si v modrooranžovém dresu naopak odbyl zlínský junior Matěj Mikulík.

Kopřivnice byla v úvodní části nebezpečnější, vypracovala si více vyložených šancí.

Hosté ze Slovácka zahrozili střelami Romančíka a Balána, žádný pokus se ale neujal.

Zatímco úvodní část byla ještě poměrně vyrovnaná, prostředí perioda byla jasně v režii domácích, kteří nastříleli oslabenému Hodonínu pět branek.

Na 2:0 zvyšoval Suchý, následně se v další početní výhodě prosadil kanonýr Seidler.

Útočník Dominik Matula (na snímku) se vrátil zpět do Hodonína, kde bude hostovat z Brumova.
Drtiči hlásí nečekaný comeback. Do Hodonína se vrací útočník Matula

Hostující trenér Janás za nepříznivého stavu 0:3 prostřídal gólmany. Do hry šel ze střídačky Kubáň, jenž nahradil Micku.

Drtiči na chvíli ožili a rovněž v početní výhodě výsledek zkorigovali. Trefil se Balán.

Vzápětí byl navíc vyloučen domácí Štěpánek, jenže Jihomoravané místo kontaktní branky počtvrté inkasovali. V oslabení se po Pargáčově asistenci prosadil Slavík a bylo to zase o tři góly.

Na konci druhé třetiny ještě udeřili Vaněk s Pindelem a ve zbytku utkání nebylo co řešit.

Kopřivnice ještě v úvodu třetí třetiny zvýšila své vedení na 7:1, Drtiči už jenom dokázali debakl zmírnit, když si premiérovou trefu připsal mladý obránce Mikulík a v předposlední minutě se prosadil i Komínek, jemuž asistovali Matula se Sedláčkem.

Hodonínští hokejisté se sobotní debakl pokusí odčinit ve středu doma proti Kometě Brno B. Utkání začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v obvyklých osmnáct hodin.

2. hokejová liga, 10. kolo -

HC ISMM Kopřivnice – SHK Drtiči Hodonín 7:3 (1:0, 5:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Sluštík (Suchý), 22. Suchý (Pindel, Štěpánek), 25. Seidler (Suchý), 29. Slavík (Pargáč), 38. Vaněk (Štěpánek, M.Mach), 40. Pindel (Suchý), 45. Gola (J.Mach, Slavík) – 28. Balán (Matula, Komínek), 50. Mikulík (Balán), 58. Komínek (Matula, Sedláček). Rozhodčí: Vaněk – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 745. Průběh zápasu: 3:0, 3:1, 7:1, 7:3.
Kopřivnice: Šindelka (Kučera) – Krzak, Štěpánek, Bail, Marek, Slavík, Fojtík T. – Suchý, Pindel, Pokorný, Indrst, Mach M., Häring Mach J., Gola, Pargáč, Sluštík, Seidler, Vaněk. Trenér: Kofroň.
Hodonín: Micka (26. Kubáň) – Hohl, Fišera, Hefka, Mikulík, Miklík, Sedláček – Giatsintov, Balán, Matula, Rozsahegyi, Podlaha, Komínek, Marek, Janeček, Romančík. Trenér: Janás.