Byl to právě bývalý hráč Sparty a Komety, kdo sobotní duel svým gólem rozhodl. Osmadvacetiletý hokejista proměnil parádním způsobem trestné střílení, když si stejně jako proti Vsetínu pohrál s hostujícím brankářem a puk v klidu uklidili do sítě. „Je to jedna z variant, kterou mám a jsem moc rád, že to vyšlo. Trochu jsem se uklidnil. Už to bude snad jenom lepším," věří rodák z Trutnova, který nastoupil společně se Špokem a Křížem v prvním útoku SHK.

Romane, máte za sebou premiérový zápas letošní mistrovské sezony. Jaké jsou první dojmy?

Měli jsme dobrý začátek, pak ale přišla zbytečná vyloučení. Nakonec se vyhrálo, takže můžeme být spokojení.

Několik prvních minut jste soupeře v podstatě nepustili k puku. Byl to váš záměr na Opavu takhle vletět?

Chtěli jsme si vytvořit na začátku tlak, začali jsme na čtyři pětky a hráli jsme to, co nám říkal trenér. Pak jsem byl zbytečně vyloučen přímo z buly, což jsem moc nepochopil, a z toho jsme dostali takový nešťastný gól, což nás možná na chvilku zaskočilo, ale pak se nám povedlo zápas otočit. Bylo ale celkově hodně vyloučení, která hru zbytečně rozkouskovala.

Vaše vyloučení nepochopilo více lidí. Vysvětlil vám rozhodčí, za co uděluje dvě minuty?

Vím, že něco takového v pravidlech je, ale nikdy jsem to nezažil, ani nikde neviděl. Důvod byl ten, že jsem vjel předčasně na buly a protože už hráč přede mnou vjel na buly předčasně, tak mě rozhodčí vyloučil.

Rozhodující momenty přišly až na začátku druhé třetiny, kdy jste v přesilovkách vstřelili dvě branky a soupeři odskočili. Souhlasíte?

Určitě ano. Hodně nám pomohlo, že jsme během chvilky odskočili z 1:1 na 3:1. Uklidnili jsme se. Pak jsme si to sice zbytečně zkomplikovali, ale myslím si, že využitá přesilovka pět na tři a v zápětí gól v normální přesilovce, byly zlomovými momenty zápasu. Díky tomu jsme také vyhráli.

Vypadalo to, že jste v poslední chvíli trochu uklouzl…

Trochu mi to ujelo (směje se). Měl jsem nějaké problémy s bruslemi, ale naštěstí se mi to ještě povedlo zasunout do brány.

Opava dala všechny tři branky v přesilovkách. Asi se budete muset na hru ve čtyřech v příštích zápasech trochu více zaměřit…

My jsme už hru v oslabení na trénincích zkoušeli, ale musím říct, že Opava to hrála hodně dobře a jednoduše. Snažili jsme se o rychlý přístup, ale hráči soupeře si dávali rychlé přihrávky a nemohli jsme jim puk vzít. Hráli to dobře. Ty góly si zasloužili. My jsme udělali chyby a oni je využili.

Vy patříte mezi menší hráče. Jak se vám hrálo proti dvojici vysokých opavských zadáků Tůmovi a hlavně Tichému?

Já jsem na to zvyklý (směje se). Jednou mě tam Tichý našel hodně slušně. Odstavoval jsem si u mantinelu jednoho hráče a najednou se tam objevil asi dvoumetrový borec. Tak jsem trochu dostal (smích). Ale znovu opakuji, jsem na to zvyklý z vyšších lig, takže mi to zase takový problém nedělá.

Byl podle vás zákrok za brankou čistý?

Určitě ano, faul to rozhodně nebyl. Dostal jsem se přes jednoho hráče, a pak se na mě vyřítil opravdu vlak. V ten moment jsem věděl, že to je špatně, tak jsem se jenom uvolnil a spadl na prdel. Tohle k hokeji patří. Nemyslím si, že by to bylo něco zákeřného. Prostě mě dobře našel, já jsem to schytal a zase jsem odjel.

Co říkáte na úroveň druhé ligy?

Na hodnocení je opravdu brzy. Musím ale říct, že v Hodoníně jsou super fanoušci, což bylo poznat jak během zápasu, tak po i něm z toho, jak oslavovali vítězství. Já jsem rád, že tady mohu hrát. Moc se mi to líbilo, hlavně fanoušci. Byli výborní.