„Poslední čtvrtina nám utíká. Pořád se tam sice držíme, ale pokud takto budeme pokračovat dál, budeme těch gólů pořád tolik dostávat. Každý z nás si musí sáhnout do svědomí,“ uvedl po středeční blamáži hrající manažer Baníku Martin Vyrůbalík.

Bývalý extraligový zadák neměl pro výkon mužstva pochopení. „Nedokážu si to vysvětlit, ale příčiny porážky bych hledal už v minulých zápasech. Bohužel se nedokážeme koncentrovat od první minuty a pak už se to s námi táhne po celý zápas. Na začátku jsme ospalí, rozjíždíme se jak těžkotonážní vagon. Chybí nám lehkost, nemáme ani štěstí,“ štve Vyrůbalíka.

Hodonínským hokejistům proti Vyškovu totálně protekl mezi prsty začátek zápasu.

Slovácký celek v 15. minutě prohrával 0:4 a nešťastný gólman Šurý se pakoval na střídačku.

„Jsme rádi, že jsme zvládli začátek. Dali jsme čtyři góly, které nám dodaly klid na hokejky a náskok jsme si pořád udržovali. Kluci se semkli, hráli disciplinovaně. Bylo vidět, že chtějí vyhrát,“ uvedl trenér Vyškova Michal Konečný.

Baník sice utkání nezabalil, výsledek několikrát zkorigoval, ale pokaždé, když se dostal na dostřel soupeře, inkasoval další úder a bylo po naději na obrat.

Hosté nekompromisně trestali chyby protivníka, málem na Zimním stadionu Václava Nedomanského čepovali desítku.

Hodonín sice potupně v podobě deseti inkasovaných branek unikl, ale i tak utrpěl

nejvyšší porážkuu v letošní premiérové druholigové sezoně.

Nic na tom nezměnily ani trefy Škápika, Peše, Krejčiříka a Charváta.

„Čekali jsme velice těžký zápas, protože Hodonín hraje o play-off, navíc jsme s ním dvakrát prohráli a jenom jednou ho porazili v prodloužení. Víme, že hlavně doma je to nepříjemné mužstvo, ale tentokrát jsme to zvládli,“ těší Konečného.

Hodonínští hokejisté musí na debakl rychle zapomenout a body získat jinde. Před sebou ale mají dva velmi těžké venkovní duely. V sobotu se představí na ledě druhé Kopřivnice a za týden ve středu vyzvou vedoucí Znojmo.

2. hokejová liga, 40. kolo -
SHKM BANÍK HODONÍN – HOKEJ VYŠKOV 4:9 (1:4, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
15. Škápik (Dufek, Romančík), 29. Peš (Šmach), 35. Krejčiřík (Škápik, Charvát), 47. Charvát (Škápik) - 5. Komínek (Sebera, Vašíček), 6. Kořenek (Tomajko, Weintritt), 12. Popelka (Studený, Štefka), 15. Lekeš (Popelka), 30. Komínek (Mikulík), 35. Janeček (Vašíček, Sebera), 41. Vašíček (Mikulík, Sebera), 58. Sebera (Komínek), 59. Šarman (Janeček, Studený). Rozhodčí: Čech - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 5:6, navíc Foltýn a Krejčiřík (oba HOM) 5+OK, Vosátko a Kořenek (oba VYS) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 879.
Hodonín: Šurý (15. Zollpriester) - Kučera, Šmach, Polesný, Foltýn, Škápik, Rauš, Miklík, Němec - Matějka, Peš, Štědrý - Romančík, Dufek, Charvát - Krejčí, Bořuta, Yarovinsky - Sajdl, Krejčiřík, Bartes. Trenér: Aleš Bachánek.
Vyškov: Synek (Šarman) - Studený, Hohl, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka - Kořenek, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Sebera, Štefka, Popelka, Weintritt, Luža, Komínek. Trenér: Michal Konečný.