Právě pro oficiální stránky SHK Hodonín se Prčík ohlédl za dosavadními zápasy. Vybral nejpovedenější i nejhorší letošní duely, vyzdvihl věrné fanoušky a třeba odhalil nedostatky jihomoravského cel­ku.

Postavení v tabulce. První polovinu základní části jsme zakončili na čtvrtém místě a jelikož jsme si před sezonou dali cíl být právě do čtyřky, tak z tohoto pohledu můžeme být spokojeni. Pokud se ale podíváme na bodové konto, myslím si, že jsme mohli posbírat o pár bodů víc. V první čtvrtině jsme jich získali jen šestnáct, zatímco ve druhé třiadvacet. Ale i tak jsme měli z některých duelů vytěžit víc. Hlavně v zápasech s týmy, které byly v tabulce pod námi. Na druhé straně v každém kole se ukazuje, že letošní soutěž je, snad až na suverénní a našlapaný Frýdek-Místek, ohromně vyrovnaná a vyhrát může opravdu kdokoliv s kýmkoliv.

Nejpovedenější zápas. Vybrat nejpovedenější zápas je těžké. Myslím si, že jich bylo víc, které se nám povedly. Mezi ty nejlepší bych ale vybral asi poslední duel první poloviny sezony na ledě Vsetína a oba zápasy s Frýdkem-Místkem. Ty bych určitě řadil k těm nejpovedenějším. Jsme určitě rádi tomu, že se nám podařilo prolomit nepříjemnou a dlouhou sérií neúspěchů s Porubou, ale snad do budoucna nezůstane jen o jednoho vítězství.

Nejméně povedené utkání. Moc se nám nedařilo na některé týmy, které jsou v tabulce pod námi. Uhráli jsme tři body s Frýdkem-Místkem a Technikou, Vsetín jsme obrali o všechny body, ale s Moravskými Budějovicemi se nám nepodařilo uhrát ani jeden. Na druhé straně právě Budějovice ukazují, že mají kvalitní a silné mužstvo, které jde pomalu tabulkou nahoru. Proto bych asi za nejméně povedený zápas označil ten na břeclavském ledě. Vedli jsme 3:1 a náskok si měli pohlídat. Místo toho jsme dovolili soupeři srovnat a nakonec jsme si z tohoto duelu odnesli jen jeden bod. Nepodařil se nám také domácí duel s Novým Jičínem. Paradoxně jsme i z tohoto zápasu brali jeden bod.

Produktivita. Po první polovině máme sedmaosmdesát vstřelených branek. Společně s Moravskými Budějovicemi máme čtvrtý nejlepší útok soutěže. V jednu chvíli jsme ale byli za suverénním Frýdkem-Místkem na druhém místě. V listopadu jsme se ale trochu zasekli a v některých zápasech jsme měli problém proměnit vyloženou šanci a vstřelit gól. Tak to ale bývá a málokdy se podaří projít celou sezonu bez nějakých výkyvů. Oproti prvním kolům jsme zapracovali na střelbě. Říkáme to klukům a myslím si, že v tomhle je vidět určitě zlepšení.

Defenzivní činnost a brankáři. Oproti loňsku jsme obranné řady určitě posílili a zkvalitnili, což se také projevilo na tom, že jsme v prvních dvaadvaceti zápasech inkasovali o čtrnáct branek méně než vloni. Skoro celou minulou sezonu jsme odehráli na čtyři beky, letos máme k dispozici vždy minimálně tři kompletní obranné dvojice, což je hned znát. Jinak je velká škoda, že se nám už v pátém kole zranil Zdenko Kotvan, který se až na konci listopadu vrátil do tréninkového procesu. Naprostou většinu zápasů tak zatím odchytal Petr Zavadil a i když se samozřejmě ani on, stejně jako celý tým, nevyhnul slabším zápasům, byl a je pro nás určitě oporou.

Nedostatky. Občas nám chvíli trvá, než se srovnáme s důrazně hrajícím soupeřem, takže rozhodně musíme zapracovat na větším důrazu a tvrdosti. Další věcí, kterou si musíme hlídat, jsou začátky utkání. V některých zápasech jsme zaspali první minuty a pak jsme buď horko těžko nebo neúspěšně dotahovali ztrátu. Samozřejmě stále musíme dbát na disciplínu. Všichni víme, že přesilové hry dokáží rozhodovat utkání, takže se musíme snažit o to, abychom našim soupeřům dávali co nejméně příležitostí na přesilovku.

Podpora fanoušků. Nevím, jestli se o tom my trenéři nebo hráči zmiňujeme v každém pozápasovém rozhovoru, ale doufám, že ano, protože naši fanoušci jsou skvělí a jedineční. Já osobně, i když nejsem na ledě, ale jen stojím na střídačce jako trenér, tak mi kolikrát běhá mráz po zádech. A myslím si, že stejně to působí i na kluky. Je moc příjemné vědět, že za námi fanoušci stojí, i když se v daný moment třeba úplně nedaří, ale naopak nás dál podporují a ženou kupředu. Když vzpomenu například domácí zápas s Novým Jičínem, ve kterém nás v prvních dvou třetinách měli rozhodně právo vypískat, nebo odejít předčasně domů, tak zůstali a v poslední třetině to nakopli na plné pecky, vytvořili neskutečnou atmosféru a dopomohli nám k vyrovnání. Všichni tuto podporu vnímáme a moc si jí vážíme.

Winter Classic s Technikou Brno. Zápas pod širým nebem bude určitě něco speciálního. Takové zápasy se rozhodně nehrají každý den. Celá kabina se na to těší a všichni věříme, že si toto utkání nenechají ujít ani naši fanoušci. Pro všechny to bude obrovský zážitek a jsem osobně hrozně zvědavý na to, kolik se na tribunách sejde lidí. Doufám jen, že nám bude přát počasí a nebudeme to hrát v nějaké chumelenici a velkém větru. Klidně ať mrzne, ale ať na nás z nebes nic nepadá.

Cíle do druhé poloviny základní části. Určitě chceme udržet to postavení, které momentálně máme, a pokud bychom se posunuli ještě o kousek výš, tak budeme jenom rádi. Tým má kvality na to, aby skončil do čtvrtého místa. Myslím si, že můžeme být i výš. Musíme si ale hlídat i záda, protože mezi třetím a devátým místem je pořád rozdíl jen deseti bodů, což jsou tři zápasy. Je to všechno jen o nás a o tom, jak k tomu ve druhé polovině základní části přistoupíme.