Je to tady! Po letní přestávce se opět naplno rozjede kolotoč druholigové soutěže, do kterého dnes naskočí i hokejový tým Jestřábů Prostějov. Na Hanou v rámci 1. kola dorazí ambiciózní Hodonín, ale domácí chtějí zahájit ligu výhrou, která by v Prostějově mohla rozpoutat dlouho nevídanou hokejovou horečku.

Trenér Aleš Flašar totiž dostal prostor k tomu, aby si poskládal tým, který má za cíl vrátit prostějovský hokej do první ligy. A skvělé výsledky z přípravy naznačují, že by nemuselo zůstat jen u planých slibů. „Je to začátek soutěže, sami jsme zvědaví, jak to s námi bude vypadat,“zůstává nohama na zemi trenér Flašar.

Ten nechce přípravné období svých svěřenců, které bylo zakončeno vítězstvím nad prvoligovým Šumperkem, přeceňovat. „Příprava je jenom příprava, až mistráky ukážou pravdu,“ ví dobře. I tak si je ale vědom síly, kterou jeho svěřenci v přátelských zápasech ukazovali. Rovněž toho, že jejich výkony byly kolektivní, v čemž by mohla spočívat síla největší.

„Naštěstí jsem měl možnost si tým takhle poskládat. Tým je rozhodující faktor. Když není tým a je to jen soubor individualit, tak je to k ničemu. Jsem velice rád, že kluci táhnou za jeden provaz a atmosféra uvnitř je výborná,“ pochvaluje si Flašar. „Myslím, že tohle mužstvo je hodně silné,“ dodává.

Na Hané se objevilo také několik zvučných posil. Jednou z nejvýraznějších je věčně usměvavý drobný brankář Adam Vrba, který se do České republiky vrátil z angažmá v Belgii. „Adam má ideální gólmanský věk, je mu sedmadvacet, stihl už posbírat nějaké zkušenosti. Věřím tomu, že si do soutěže přenese svůj vysoký standard, který předváděl v přípravě,“ říká Flašar.

Mezi obránci se snoubí herní vyzrálost s dravým mládím. K velezkušenému „Pupovi“ Dosedělovi přibyl exolomoucký Michal Šafařík nebo osmadvacetiletý Richard Kučírek, který do Prostějova zamířil z Techniky Brno, nyní už Techniky Blansko. Zkušenou čtverku doplňuje pětadvacetiletý Lukáš Buček. O svoji šanci se pak budou prát čtyři benjamínci prostějovské obrany ve věku 19 až 21 let – Adam Falter, Robert Jedlička, Jan Kolibár a Michal Plzák.

Velkou radost pak dělá trenérovi Flašarovi složení útočných formací. „Máme tři naprosto vyrovnané útoky, což je skvělá věc. Když se nedaří jedné, zastoupí ji jiná. Minulou sezonu jsme dohrávali prakticky na jeden a půl,“ vzpomíná na uplynulý ročník, ve kterém Jestřábi skončili těsně za branami play-off.

Velké nebezpečí pro soupeře bude znamenat exšumperská útočná trojice – Duba, Novosad, Stejskal, do velké pohody se navíc rozehrává i hokejový cestovatel Ondřej Kavulič. „Jeho výkony jdou nahoru zápas od zápasu. Já si myslím, že to ještě může gradovat a že bude velmi platným hráčem,“ věří Flašar útočníkovi, který si zahrál i norskou či rumunskou nejvyšší soutěž.

Hanáci sehráli v přípravě osm utkání, z nichž se v pěti radovali z výhry, jednou remizovali a dvakrát prohráli – na domácím ledě s Jágr teamem 4:6 a v Šumperku 2:4. Druhému jmenovanému pak porážku na vlastním ledě oplatili a vytvořili si tak zajímavou bilanci s prvoligisty. Ve všech třech zápasech proti celkům z vyšší soutěže byli Jestřábi vyrovnaným soupeřem a jen jedinkrát odešli poraženi, když v Havlíčkově Brodě remizovali 3:3. Domácí Rebel přitom vyrovnával až v poslední minutě…

„Jsem příjemně překvapený, že jsme na tom skvěle kondičně, což se ukázalo právě při zápasech s kluby z první ligy. Dokázali jsme s nimi držet tempo celý zápas a v závěru jsme je dokonce dokázali přebruslit,“ upozorňuje Flašar na další z kladných stránek svého výběru.

Zbývá jediné. Kvalitní formu si přenést i do soutěžních zápasů. Start to bude pro Prostějov přímo raketový. Hned v první třech zápasech na něj čekají největší favorité soutěže. Dnes Hodonín, ve středu Valašské Meziříčí a za týden Opava. „Je pravda, že los nám moc nepřál. Pokud by se nám start nepovedl, nebyla by to ještě taková hrůza, protože pak hrajeme s kluby, na kterých se dá chytit. Ale já věřím, že předvedeme dobré výkony a nějaké body uhrajeme.“

Na přátelská utkání chodil v Prostějově velmi slušný počet fanoušků. A svými hlasivkami dokazovali, že by mohli být tím potřebným dalším hráčem, který by mohl rozhodovat vypjatá utkání. „Čekáme, že diváci dorazí už na úvodní zápas proti Hodonínu v hojném počtu a poženou naše kluky dopředu. Už teď v přípravě bývala atmosféra vynikající a týmu to velmi pomáhá,“ říká Flašar.

Soupiska HK Jestřábi Prostějov pro sezonu 2009/10:

Brankáři:

Filip Hruban⋌1990

Petr Musil⋌1989

Adam Vrba⋌1982

Obránci:

Lukáš Buček⋌1984

Petr Doseděl⋌1973

Adam Falter⋌1988

Robert Jedlička⋌1989

Jan Kolibár⋌1990

Richard Kučírek⋌1981

Michal Plzák⋌1989

Michal Šafařík⋌1977

Útočníci:

Tomáš Berčák⋌1989

Lukáš Duba⋌1977

Roman Hlouch⋌1975

Michal Hlouša⋌1984

Ondřej Kavulič⋌1981

Martin Křesťan⋌1990

Michal Novák⋌1986

Zdeněk Novosad⋌1977

Jiří Piluša⋌1986

Michal Rak⋌1985

Martin Stejskal⋌1984

Trenér: Aleš Flašar

Asistent trenéra: Martin Dufek

Vedoucí týmu: Josef Ovečka