Jak jste spokojený s prvním tréninkem?
Naprosto v pohodě. Vedení si promluvilo s hráči, a ti to vzali. Já jsme jim něco řekl, jaká je situace a tak. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Na první předzápasový trénink to bylo velice slušné. Hráči se k němu postavili dobře. Doufám, že to tak bude pokračovat dál.

Přebíral jste někdy tým, který byl na prvním místě?
Jako první trenér ne. Ale přišel jsem do týmu extraligových juniorů, ale v roli asistenta, když se měnili trenéři.

Je lepší, když přebíráte tým ve spodních patrech tabulky nebo na čele?
Teď je to určitě zavazující, protože Hodonín je první a klukům to šlape. Co jsem slyšel, tak i poslední zápas na Technice byl velmi kvalitní a kluci hráli velmi dobře. Snad budeme pokračovat v práci trenérů, kteří tady byli v podstatě do včerejška (rozhovor vznikal v úterý, pozn. red.).

S jakými cíli jste převzal tým?
Samozřejmě pořád s těmi nejvyššími. Vize vedení klubu a hráčů stále je a chceme v ní pokračovat. Uvidíme, jak to bude dál.

Jak dlouho jste uvažoval nad hodonínskou nabídkou?
Přišla přes agenta včera o půlnoci. Zeptal se mě, jestli ji přijímám. Věděl, že mám odletět do Kanady, ale neodletěl jsem. Nějak to nevyšlo. Tak jsem řekl jasně. Změna je život. Doposud jsem trénovat všechny kategorie až do extraligy juniorů, jenom chlapy ne. Říkal jsme hráčům, ať z toho nemají strach. Hokej je pěkná, jednoduchá hra. Když nám to bude fungovat jak v kabině, tak na ledě, tak to bude dobré.

Naposledy jste trénoval extraligový mladší dorost Vsetína. Jaký očekáváte rozdíl?
Myslím si, že druhá liga se za poslední období hodně zkvalitnila, takže by tu měli být hotoví hráči. Samozřejmě nedosahují kvality extraligy. Jediný rozdíl je, že v extralize mladšího nebo staršího dorostu hráči na sobě pořád ještě pracují a mohou se vyvíjet. Rostou a zesílí. Mají jiné problémy než chlapi, jsou v pubertě, chodí s první holkou a dají si první pivo a tak dál. Tady už se bavím rozumnými lidmi.

Jaký je podle vás rozdíl mezi střední a východní skupinou?
Utkání skupiny Střed jsem příliš nesledoval. Viděl jsem Techniku, ještě když hrála východní skupinu. Ale o Chotěboři a další podobných mančaftech nemám přehled. Výsledky něco napovídají. Východ je kvalitní. Víme o Vsetínu, Přerovu, Orlové a dalších. Ale tato skupina má také svou kvalitu. Jsou tam dobré týmy jako Technika nebo Žďár nad Sázavou, kde se těžko hraje. A s Hodonínem budeme určitě tahat za ty provázky nahoře, ne dole.

Kdo bude vašim asistentem?
Zatím jsme se dohodli, že budeme spolupracovat s realizačním týmem tak, jak byl. Zatím bez asistenta s tím, že využiji spolupráce s trenérem juniorů.

Dají se nyní očekávat nějací noví hráči?
Tomu bych ještě nechal volný průběh. Zatím jsme se dohodli, že následující dvě venkovní utkání odehrajeme tak, jako doposud.

Takže se dá očekávat stejná sestava jako na Technice?
Vítězná sestava se nemění. Budeme hrát na tři lajny, zkusíme navázat na vítězný zápas na Technice.

Sledoval jste v minulosti výkony Hodonína?
Určitě. Ještě v době, kdy hrál východní skupinu se Vsetínem, jsem Hodonín několikrát viděl. Fanoušci jsou tady fantastičtí. Snad to bude pořád náš šestý hráč. A ten nás bude tlačit dopředu.

Kdy jste naposledy byl v Hodoníně?
Loni o Vánocích jsme hráli proti mladšímu dorostu Hodonína, který se pod trenérem Čajkou snažil dostat do extraligy. Chtěli si tehdy, když hráli první ligu, vyzkoušet zahrát si proti extraligovému dorostu. Zahráli jsme si přátelák. Takže zimák a zázemí jsem tady už viděl.