Juráska a spol. povede v barážových zápasech trenér juniorky Jaroslav Crlík. Úspěšný mládežnický kouč už v neděli vedl trénink prvního mužsta a v pondělí s ním odcestuje k zahajovacímu utkání baráže do Mostu.

Nečekanou změnu přinesly v sobotu odpoledne webové stránky Drtičů, Žilkův konec potvrdila i předsedkyně SHK Jana Gajošová. „Je to pravda. Libor u nás odvedl velký kus práce. Bohužel na vlastní žádost u nás skončil. Za služby, které pro Hodonín odvedl, mu chceme poděkovat,“ uvedla šéfka Drtičů.

Jiný důvod za Žilkovým odchodem není. „V Hodoníně je na trenéra obrovský tlak. Bohužel mi nedávno zemřela expřítelkyně. Její smrt mě velmi zasáhla. Navíc jdu začátkem dubna na plánovanou operaci. Proto mi volno přijde vhod,“ uvedl teď již bývalý kouč SHK.

S juniory do první ligy, teď áčko

Drtiče povede v baráži o první ligu Jaroslav Crlík. Dlouholetý mládežnický trenér, který letos dovedl s asistentem Kamilem Rýparem juniory SHK do první ligy, se na lavičce Hodonína objeví už v pondělním duelu v Mostě. „Na nedělní trénink jsem šel s tím, že budu dělat Miroslavu Barusovi asistenta. Nakonec to povedu sám, protože Barus má smlouvu v Břeclavi. Pomáhat mi bude Svatopluk Kosík, který je vázaný zase ve Skalici. Bude to takový můj konzultant,“ uvedl v neděli večer Crlík.

Ten nad nabídkou moc dlouho neváhal. „Žádná výzva to ale není,“ říká Crlík. „Vždyť mám k dispozici dvě lajny, které zůstaly spolu a formaci juniorů. Na rovinu říkám, že jsem to vzal hlavně kvůli nim. Kluci jsou tam teď sami,“ pokračoval. „A co si budeme vykládat, byl jsem nejlevnější varianta na osm zápasů. Navíc vztah s paní Gajošovou jsem měl bezproblémový. Vedení mi splnilo všechno, co jsme během sezony chtěl. U juniorů jsem neměl problémy s výstrojí ani s hokejkami. To je také jeden z důvodů, proč jsem to vzal,“ dodal.

První liga pro dva nejlepší

Hodonín vstupuje do baráže v pondělí. V pětičlenné skupině se Drtiči dvakrát utkají s Mostem, Berounem, Kláštercem nad Ohří a Havířovem. Účast v první lize si zajistí nejlepší dva týmy. Šance Hodonína jsou mizivé. „Netuším, jakou úroveň bude baráž mít. S kluky jsme si ale na rovinu řekli, že nemáme co ztratit. Naopak můžeme jenom získat. Nálada v kabině je parádní, žádný problém tam není,“ pronesl Crlík, který se stal po Číhalovi a Žilkovi třetím letošním koučem Drtičů. „Byla to hodně zvláštní sezona. Člověk někdy přemýšlí, jestli se má hokej dělat právě takto. Na některé věci mám svůj názor, ale všechna rozhodnutí jsou věcí vedení, které na ně má právo,“ uvedl Crlík.

Výměna trenérů uprostřed play off nebo těsně před koncem sezony není v českých podmínkách docela tradiční, podobné změny jsou známé spíše z Ruska. Hodonín je ovšem výjimkou. Před dvěma lety odvolal výkonný výbor SHK Hodonín během finálové série s Valašským Meziříčím dvojici Libor Galko a Tibor Janás. Jejich pozici převzali trenéři juniorky Karel Buřič a Zdeněk Ševela.

„Není to moc obvyklé, ale podobné situace se stávají i jinde. Třeba v Chomutově vyhodili trenéry Votrubu se Sýkorovu během play off. Když se vedení nějakého klubu rozhodne udělat změnu, tak ji udělá,“ dodal Crlík.