Na jeho místo přichází další mladý zadák David Skočovský.

„Dominik se rozhodl dát přednost studiu, kterému nemohl během svého působení v Hodoníně věnovat tolik času. Místo něj přišel David Skočovský, který nastoupil už ve středu v Jindřichově Hradci,“ uvedla na stránkách hodonínského klubu šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Skočovský patří mezi odchovance brněnské Komety. Dvaadvacetiletý bek brněnské Komety hrál první ligu v Porubě a Havířově, před dvěma lety oblékal dres Frýdku-Místku. Hokejista, který v žákovských letech platil za rychlého útočníka a obráncem se stal až v dorosteneckém věku, si vyzkoušel angažmá i v Litvínově a Kladně. „Jsem rád, že jsem byl součástí těchto dvou mužstev. V obou týmech jsem získal cenné zkušenosti, ale šťastnější jsem byl v Litvínově,“ řekl Skočovský.

Na Slovácku skončil po vzájemné dohodě útočník Jan Korotvička. „V odchodu Honzy Korotvičky hrály roli finanční důvody,“ přiznala Gajošová. Důrazný centr odehrál v Hodoníně celkem sedmadevadesát zápasů. Z gólu se bývalý hráč Vsetína radoval jednatřicetkrát, asistencí nasbíral osmatřicet.

Vedení druholigového klubu o posílení útoku zatím neuvažuje. „Momentálně máme třináct útočníků. To jsou čtyři pětky. Pokud ale bude potřeba, tak útočníci přijdou,“ říká Gajošová.

V Hodoníně naopak zůstává Martin Hlavačka. Nejzkušenější člen obrany Drtičů a odchovanec hodonínského hokeje totiž prodloužil smlouvu, která byla původně podepsána jen do 11. listopadu. Bývalý hráč Slavie Praha, Zlína a Karlových Varů tak bude modro-oranžový dres oblékat minimálně do konce letošní sezony.

Na jihu Čech konečně zasáhl do hry i další útočník Michal Kuba. Tomu vypršela měsíční lhůta, během níž nemohl kvůli vyřízenému hostování v Uherském Hradišti nastoupit v dresu SHK.