„Hlavním motivem tohoto rozhodnutí je ekonomická stránka, finanční náročnost soutěže a provozování druhého mužského týmu. Dalším důvodem byla složitost soutěže pro mladé hráče, kteří z dorostu přeskočili rovnou do mužské kategorie a fyzicky nemohli být na takový výkonnostní skok připraveni. Díky juniorce vznikne přímá návaznost na dospělý hokej,“ vysvětluje na klubovém webu hrající sportovní manažer Baníku Martin Vyrůbalík.

Podle bývalého extraligového beka ale není vyloučeno, že v budoucnu se B-tým znovu do Krajské ligy znovu přihlásí.

V Hodoníně se nyní soustředí na skladbu mužstva pro nadcházející druholigovou sezonu. Už tento týden Drtičům začne pod vedením trenéra Aleše Bachánka ostrá letní příprava.

Dril se netýká osmi hráčů, kteří v minulém ročníku oblékali dres SHKM.

Hodonínské brankoviště již nebude hájit Michal Šurý, se kterým se vedení klubu nepodařilo domluvit na podmínkách smlouvy.

Kam povedou další kroky brankáře, který za Baník odchytal 28 utkání s úspěšností 90,29 % a gólovým průměrem 2,95 gólu na zápas, zatím není jisté.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) remizovali 1:1 s Hranicemi.
PODÍVEJTE SE: Hodonín s improvizovanou obranou daroval Hranicím bod

Vyrůbalík měl zájem i o služby útočníka Vojtěcha Krejčiříka, kterému se zejména v závěru sezony začalo herně i bodově dařit. Pětadvacetiletý forvard ale nakonec vyslyšel nabídku konkurenta a v nadcházející sezoně bude do Hodonína jezdit jako soupeř v dresu Vyškova, kam to má z rodné Olomouce blíž.

Barvy Baníku nebude hájit ani Fyodor Yarovinsky. Čtyřiadvacetiletý ruský hokejista nedávno podepsal smlouvu s třetiligovým francouzským týmem Hockey Club Valenciennes.

Na Slovácku končí i další útočníci Jan Matějka, Michal Romančík a Sebastian Bartes, na soupisce pro nadcházející ročník nebudou ani obránci Štěpán Kučera a Michael Foltýn.

„S dalšími hráči loňské soupisky nadále probíhají jednání,“ dodává Vyrůbalík.