I potřetí to vyšlo. Hodonínští hokejisté sice na ledě Kopřivnice po brankách Jakuba Macha prohrávali po čtyřiceti minutách 0:2, ale zápas znovu nevzdali, když výsledek dvěma trefami útočníka Dominika Matuly srovnali a v následném prodloužení sebrali bod navíc. Utkání 20. kola východní skupiny druhé ligy v čase 64:10 rozsekl hostující obránce Martin Miklík, který v přesilovce čtyři na tři propálil gólmana Hromadu a završil povedený obrat. Jihomoravané zvítězili 3:2 a pojistili si pátou pozici.

„Kopřivnice hrála opravdu velmi dobře. I přesto jsme byli v první třetině lepším týmem, ale neproměnili jsme šance. Ve druhé třetině domácí převzali iniciativu a vstřelili nám dvě branky po totožných situacích, kdy nám tam najel před branku útočník. My jsme dál měli šance, ale bojovali jsme s gólmanem Hromadou, který zachytal výborně. Nás ale podržel rovněž výtečný Andreas Kubáň. Zápas nakonec asi rozhodlo srdíčko, větší houževnatost a chuť. Dva body samozřejmě bereme, vždyť jsme prohrávali 0:2 a vyrovnávali až při power-play. Navíc domácí měli v prodloužení trestné střílení, ale Kubáň nás podržel. Vzápětí jsme využili přesilovku čtyři na tři a bylo hotovo. Klukům musím za výkon i přístup poděkovat. Dali do hry srdce a ukázali velkou bojovnost,“ uvedl k utkání trenér Aleš Flašar.

Drtiči jsou v aktuální tabulce východní skupiny druhé ligy na páté příčce. V dalších dvou kolech se představí na domácím ledě. Už ve středu hostí od šesti hodin večer Žďár nad Sázavou, v sobotu pak o hodinu dřív začne jejich duel s Opavou.

Kopřivnice - Hodonín 2:3 pp
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 – 0:1. Branky a nahrávky: 30. Mach (Suchý, T. Fojtík), 33. Mach (Suchý, Imrich) – 45. Matula (Pröschl, Čejka), 59. Matula (Mlynář, Miklík), 65. Miklík (Matula, Komínek). Rozhodčí: Šudoma – Kořistka, Hranoš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 803.