V letošní sezoně druhé hokejové ligy si na konto připsal dva starty.

Pak se útočník Michal Rapant z kádru Drtičů poroučel. Po pěti letech. Momentálně přemýšlí, kterým směrem se vydá dál.

„Možná se během několika dní něco objeví. Zatím nevím,“ uvádí čtyřiadvacetiletý forvard.

Možností se podle jeho slov ukázalo několik. Jak ale tvrdí, musí si nejprve vše důkladně promyslet. Dokonce existuje i varianta, že by hokej opustil.

„Konec v Hodoníně mě celkem vzal. Ztratil jsem chuť do hry,“ zdůvodňuje, proč se mu na novou štaci příliš nechce.

Zklamání z jeho hlasu doslova číší. V oranžovomodrých barvách strávil pět let. Společně s asistentem trenéra Arnoštem Šiflem byl v týmu nejdéle. Přes léto se však kádr Drtičů změnil k nepoznání. Přišel nový kouč, který vsadil na „své koně“. Tak jako v jiných sportech a ostatně i životě. Najednou pro sto pětasedmdesát centimetrů vysoké křídlo či centra nezbylo místo.

„Bude lepší, když si najde klub, kde bude pravidelně hrát. Bylo to těžké rozhodnutí, ale takový je život hokejistů,“ vysvětlil nedávno hodonínský kouč Svatopluk Kosík.

Starší z bratrů Rapantových i přes odchod na tým, kamarády a spoluhráče nezanevřel. Přišel se podívat a podpořit je už během domácího utkání s Břeclaví.

„Klukům i nadále fandím,“ reaguje okamžitě.

Jakmile vstoupil do útrob stadionu, opět na něj dýchla důvěrně známá atmosféra. Na roky strávené před hodonínským publikem odmítá zapomenout. Přesněji řečeno: ono se postaralo, aby to tak bylo.

„Když si vzpomenu na angažmá v Hodoníně, vybaví se mi lidi, lidi a lidi,“ vypráví. „Peníze se tomu nevyrovnají. Člověk sice na ledě riskuje zdraví, ale pro fanoušky a atmosféru to stojí za to.“

Nyní nastal čas na změnu. Druhá liga se hraje rovněž v blízké Břeclavi. V dresu Lvů ostatně nastupuje řada bývalých hráčů, kteří v minulosti hájili hodonínské barvy.

Rapant se dobře zná třeba se Zábranským, Matuškem či Kýhosem. Do neznáma by určitě nešel. Otázkou je, zda o něj vedení tápajícího klubu projeví zájem.

„Brzy se rozhodnu a uvidím, co dál. Nějaké kontakty z různých stran už proběhly. Musím se ale nejprve rozhodnout já sám,“ říká o vlastním dilematu, který hodlá vyřešit v nejbližších dnech.

Mezitím se objevil v hokejbalovém utkání. Přes hlavu přetáhl dres Rigumu Hodonín a vyběhl do duelu proti Jihlavě.

„Dlouho jsem nebyl na ledě, tak jsem si chtěl zvednout náladu. Už mi to chybělo, proto jsem si byl trošku zaběhat,“ uzavírá Rapant.