Na první finálové utkání bylo na meziříčském stadionu zvědavo téměř pět stovek fanoušků. Ti, podle očekávání, sledovali napínavou a vyrovnanou bitvu.

Hodonín se v první třetině ujal vedení gólem Peše, ale Horáci do přestávky dvěma slepenými zásahy skóre otočili. Po přestávce se Baníku podařilo také dvakrát během necelých dvou minut překonat domácího brankáře a zelenočerní opět vedli.

Do konce druhé části ale Velké Meziříčí dokázalo opět srovnat. V polovině poslední třetiny domácí využili přesilovku, a jak se následně ukázalo, byla trefa nejproduktivnějšího hráče playoff Tomáše Střechy nakonec vítězná.

V závěru domácí pečetili své vítězství gólem do prázdné brány. "Byl to vyrovnaný zápas, který byl trochu poznamenán některými spornými výroky sudích. Ale to jsou věci, které neovlivníme. Musíme se soustředit hlavně na sebe a na další utkání. Všichni se moc těšíme na domácí stadion a na atmosféru. Věřím, že fanoušci si toto utkání nenechají ujít, přijdou ve velkém počtu a vytvoří opět skvělou kulisu," poznamenal pro klubový web trenér Jan Prčík.

HHK Velké Meziříčí - SHKM Hodonín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Bula (Sobotka, Pejchal), 15. Maštera (Burian, Ambrož), 35. Sobotka (Šerý, Pejchal), 55. Střecha T. (Matov, Slabý), 60. Křenek (Střecha T.) – 5. Peš (Janás), 22. Sajdl (Kučera, Lidák), 24. Janás (Veselský, Polesný). Rozhodčí: Honza, Kohoutek – Czubaj, Procházka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Střely: 32:30. Diváci: 493. Stav série: 1:0.

Sestava Hodonína: Kotvan (Zollpriester) - Polesný, Veselský, Směřička, Lidák, Rýpar, Crlík, Sedlák - Tomi, Peš (A), Janás - Jajcay, Sajdl (A), Kučera (C) - Černohous, Polák, Venclík - Chalupa, Lindner. Trenér: Jan Prčík.