„Jednání byla se zaměřením na lokality s častějším výskytem závadových osob. Některé z nich začínají být v Kyjově hodně vidět, a to není dobře. Momentálně nejproblematičtějším místem je okolí hospody v Jiráskově ulici, kde v uplynulých dnech došlo k více událostem, jež si vynutily přítomnost policie,“ reagovala na dotaz Deníku mluvčí kyjovské radnice Denisa Mazourková.

Od čtvrtka se mají na místě častěji objevovat hlídky strážníků a zákroky proti problémovým lidem mají být důraznější.

Incidentů v okolí nádraží bylo v posledních dnech více. Naposledy v úterý podle velitele strážníků Lubomíra Plachého někdo prokopl vstupní dveře zdejšího podniku.

Snímek je ilustrační.
Zneužívání poukazů na taxi? Kyjov zpřísnil podmínky, nově až od sedmdesáti let

Mnohem závažnější následky měla ale sobotní večerní potyčka, kdy ze sousední Vrchlického ulice odjížděla sanitka se zraněnou mladou ženou, která měla být obětí napadení. Že se o ní museli postarat záchranáři, potvrdila jejich mluvčí Michaela Bothová.

„V péči jsme měli pacientku, mladou ženu, byla při vědomí. Zkontrolovali jsme ji a ošetřili. K další péči jsme ji převezli do kyjovské nemocnice, zranění by mělo být spíše lehčího charakteru,“ řekla k případu.

Autobusové nádraží v Kyjově a jeho okolí.Autobusové nádraží v Kyjově a jeho okolí.Zdroj: Deník/Petr Turek

Událostí se zabývají rovněž policisté. Mluvčí David Chaloupka uvedl, že se případ seběhl venku před restaurací. Hojně ji řešili také obyvatelé Kyjova na sociálních sítích. Podle tamního popisu došlo nejprve k napadení mladé ženy a poté k bitce.

Více problémů v poslední době potvrdila ve svém vyjádření radnice, ale také lidé, kteří v okolí autobusového nádraží žijí či pracují. Stěžují si především na narkomany a opilce. Výjimkou nejsou rvačky či výkaly.

„Někdy mám docela strach. Situace je neúnosná. Vzpomenu například pátek, kdy se tady kolem poledne začala scházet hlučná partička. Lidi je okřikovali a na oplátku dostali sprostou odpověď. Tato parta pak poškodila automat na nápoje, který je od té doby mimo provoz,“ popsala své zkušenosti žena, která v lokalitě pracuje.

Situací u autobusového nádraží se bude zřejmě zabývat i zastupitelstvo města, jehož jednání se uskuteční ještě v březnu. Podle zastupitele Petra Valihracha je tamní situace dlouhodobě neudržitelná.

„Napadení obyvatel ulice je poslední kapkou. Budu trvat na tom, aby se situace vyřešila. Poslal jsem zastupitelům dopis, na který reagoval tajemník. V krátkodobém hledisku: musí být na místě co nejčastěji hlídka městské policie a v případě nutnosti musí razantně zasáhnout,“ oznámil Valihrach.

V budoucnu jsou podle něj nezbytné stavební změny.