Hasiči spěchali k požáru kolem čtvrt na sedm, po necelé hodině měli situaci již pod kontrolou. Nebezpečí se jim pak podařilo definitivně zažehnat přibližně v osm.

„Šlo o požár ve výškové budově. Samovolně se evakuovalo patnáct lidí, dva jsme zachránili my,“ informoval Deník mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová řekla, že se postarali o dvě ženy. Jedna penzistka se nadýchala zplodin a po ošetření ji sanitka vezla k další péči do nemocnice v Hodoníně.

V Hodoníně začínají opravy plynovodu, dotknou se centra i cyklostezky. Snímek je ilustrační.
V Hodoníně začínají opravy plynovodu, dotknou se centra i cyklostezky

„Druhou ženu středního věku jsme po zkontrolování mohli ponechat na místě. Samozřejmě jsme ji poučili, že kdyby se její stav zhoršil, má se hned ozvat," poznamenala mluvčí Bothová.

Kvůli obavám z většího počtu zraněných poslala záchranka do Vřesové ulice původně i velkokapacitní sanitku.

Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel hasičů. „Někde je to zjevné hned, v tomto případě tomu ale tak není. Jasná momentálně není ani výše škody," vysvětloval Mikoška.

Úterní požár v jednom z bytů na sídlišti Jihovýchod.Úterní požár v jednom z bytů na sídlišti Jihovýchod.Zdroj: Foto: Deník/Lukáš Ivánek

Zejména na sociálních sítích se mezitím objevovaly příspěvky ukazující, že plameny významně poničily minimálně jednu bytovou místnost. V brzkých ranních hodinách nešlo v Hodoníně o jediný požár. Na náměstí Bohuslava Martinů hořelo po čtvrté hodině také osobní auto, škoda se dostala na šest set tisíc korun.

VIDĚLI JSTE? Kila marihuany ve Tvarožné Lhotě. Muži kvůli pěstování konopí hrozí roky vězení

Obžalovaný muž měl pěstovat čtyřiačtyřicet rostlin konopí v areálu bývalého zemědělského družstva na Hodonínsku.Obžalovaný muž měl pěstovat čtyřiačtyřicet rostlin konopí v areálu bývalého zemědělského družstva na Hodonínsku.Zdroj: Deník/Aneta Denemarková