„Kromě dvou úspěšných divadelních představení pro dospělé i děti zahraje oblíbená skupina ŠU-FA z Kyjova, k ochutnání budou dobroty na grilu a dobré pivo nebo víno. Příchozí si navíc mohou zahrát minigolf nebo svézt své ratolesti na ponících," přiblížil doprovodný program Růžička.

První divadelní představení s názvem Brejle začne v sobotu 18. srpna v osmnáct hodin. Bláznivou etudu J. Císlera pro dva herce o tom, jaká překvapení může přinést seznámení na inzerát, uvedou členové Divadla PRKNO z Veverské Bítýšky.

O hodinu později zahraje na Divadelní veselici pro fanoušky dobré muziky ve stylu country, folku a bluegrassu oblíbená kyjovská formace ŠU-FA.

Druhé divadelní představení přijde na řadu v neděli v šestnáct hodin. Nejznámější pohádky Budulínek, Karkulka a O dvanácti měsíčkách, doplněné chytlavou hudbou a vtipnými texty známé autorské dvojice Zdeňka Svěráka a Jana Uhlíře, si připravili malí kyjovští herci a zpěváci a o kapku větší muzikanti z Dětského kočovného divadla Kyjov – OS Opona.

„Vstupné je dobrovolné," upozornil ještě Pavel Růžička s tím, že vstupenka je nutná pouze na Divadelní veselici a že v případě nepříznivého počasí mohou být představení zrušená nebo přesunutá jinam.