„Atmosféra byla dobrá. Příští rok snad jen nezačneme tak brzo, protože lidí stejně přijdou až k večeru,“ zhodnotil hlavní organizátor festivalu Pavel Svačina, kterého nerozházely ani dešťové kapky.

Ty se z nebe spustily právě ve chvíli, kdy zpívala jedna z hlavních hvězd večera Katka Knechtová, bývalá zpěvačka slovenské skupiny Peha. „Déšť nikoho nepotěší, vypadla také na chvilku elektřina, ale Katka je profesionálka, a tak to zvládla dobře,“ řekl uznale Svačina.

Déšť neodradil ani diváky. Jejich příliv byl cítit, jakmile se blížilo vystoupení trojky Arakain, Harlei a Alkehol. „Arakain tahounem večera určitě byl, a to jsme chtěli,“ podotkl spokojeně hlavní organizátor.

Podle něj se bavily i kapely. „Nálada byla družná, vypilo se třikrát víc piva, než jsme předpokládali,“ smál se.

Už od čtrnácté hodiny rozehřívaly publikum amatérské kapely z Hodonínska jako Wedlock či Death in Red, pak přišly na řadu ty profesionální - Street69 a pražská Boa. „Lokalita je skvělá. Je dobře, že je festival pojatý jako česko-slovenský, protože ze Slovenska je to sem kousek a kapely raději přijedou sem, než na velký festival, jako je Benátská noc ve Skále u Turnova,“ řekla zpěvačka Boi Hanka Vaníková.

Té stačilo i pár lidí před pódiem, aby nakopli ji i kapelu. V té hráli i muzikanti Jany Kratochvílové, se kterou podle Hanky kapela Boa výborně spolupracuje.

VÍCE V PONDĚLNÍM HODONÍNSKÉM DENÍKU - ROVNOST