Čtení zahájil organizátor akce Marián Kadlčík, který píše pod jménem Stanislav Klín. Hned v úvodu návštěvníkům předvedl i rozhovor vedený sám se sebou. Kromě organizace a čtení se Kadlčík chopil i hudební složky. O tu se postarala tříčlenná kapela Jasmín.

Mezi autory vystoupil i novinář Lukáš Ivánek, který posluchačům nabídl scénické čtení i čtyři fejetony, které vyšly v Týdeníku Slovácko.

Pořadatel byl s akcí spokojený. „Začali jsme trochu rozpačitě, ale nakonec myslím, že se vydařila. Možná bude i další pokračování, ale jestli ano, tak až ke konci roku. A trochu jinak zorganizované," řekl Kadlčík.

HAČTE! ukončila devatenáctiletá spisovatelka Žaneta Voldánová z Hodonína. Ta přečetla úryvek ze své třetí vydané knihy s názvem Liga krásných, kterou ve středu pokřtila v hodonínské knihovně.

Představil se ještě Dušan Slačka a poprvé vystoupila i Eliška Tunklová. „Původně jsem chtěl, aby vystoupilo více autorů než na prvním ročníku. Nakonec mi to ale tři odřekli," sdělil organizátor akce, která se konala na zahrádce restaurace U pošty v Hodoníně.