„Mutěnický koncert bude mimořádný už tím, že se to povedlo a že bude. Zásadní je ovšem také to, že půjde o takový malý festival. Vezeme s sebou totiž i další dvě kapely," říká trumpetista a band leader Josef Buchta.

Před jeho B-Side Bandem totiž vystoupí kapela hrající latinskoamerickou hudbu Los Rumberos. „Po nás pak nadupaná funková stříkačka Gang of Lolitas. Vyvrcholením celé akce bude půlnoční ohňostroj," odtajnil noční překvapení Buchta.

Při vystoupení B-Side Bandu se příchozí mohou těšit nejen na swingové pecky, ale také na žhavé taneční hity. „Slibuji, že do toho dáme všechno. Je to pro mne velká zodpovědnost hrát tam, kde jsem vyrostl. Prožil jsem tady dětství, mám tady celou svoji rodinu a mnoho dobrých přátel. Moc se na koncert těším," říká mutěnický hudebník.

A jak se vůbec zrodila myšlenka mutěnického koncertu? „Před časem mě oslovil prezident mutěnického fotbalového klubu Petr Blaha, mimo jiné můj kamarád a spolužák ze základní školy, s nabídkou vystoupení právě v Mutěnicích," přiblížil první podnět Buchta.

Ten ze začátku chvíli váhal, protože kapela hraje spíše ve velkých městech. „Ale zahrát koncert v krásném novém přírodním areálu vinných sklípků a pod širým nebem se jevilo jako zajímavá výzva. Když jsme s Vojtou Dykem řešili v lednu nabídky na rok 2013, věděl jsem, že jich minimálně třicet půjde do koše, tak jsem si nebyl jistý, zda se domluvíme, respektive jestli ho nadchnu pro koncert v Mutěnicích," zavzpomínal mutěnický rodák.

A to se podařilo. „Podíval se na web, vyhledal si fotky amfiteátru, okolí a hned se nadchnul. Moc se těší na místní lidi, na vynikající víno a především na koncert. Věříme, že přijde mnoho lidí, protože je to jediný open air koncert na jižní Moravě v tomto roce," upozornil Buchta.

B-Side Band dal letos dokonce přednost Mutěnicím před Brnem. „Ať si Brňáci udělají výlet a poznají krásy Mutěnic. Určitě jich přijede hodně, když jsme hráli minulý rok v Brně, tak jsme vyprodali halu. Bylo tam skoro pět tisíc lidí. Těžko říct, kolik lidí se sjede do Mutěnic, ale doufám, že si celý okres Hodonín nenechá tuto příležitost ujít. Je to opravdu příznivá shoda okolností, že vystoupíme tady, a dlouho se nemusí opakovat," dodává Buchta.

Rozhovor s Josefem Buchtou čtěte v týdeníku Slovácko