Vystoupí 28. září spolu se špičkovým jazzovým seskupením Robert Balzar trio. Jazzový zážitek bude umocněn místem koncertu, které je neobvyklé stejně jako Dan Bárta sám.

„Koncert se odehraje v jezdecké historické hale ve velkých kasárnách, která byla postavena v roce 1880 a už od dob Marie Terezie v ní jezdili koně. V hale se nikdy koncerty nekonaly a Dan ji vlastně svým vystoupením pokřtí pro další podobné aktivity,“ uvedla organizátorka speciálního koncertu Lucie Hostačná.

I osobitý interpret prý plánuje koňskou minulost místa připomenout, a to tím, že sám přijede na místo na koni. „Uvidíme, jak moc bude odvážný,“ dodala Hostačná.

Okres Hodonín zatím nikdy Dana Bártu nehostil. „Před několika lety jsem byl nejblíže s koncertem v Břeclavě. I proto se do Hodonína velmi těším,“ řekl Bárta. Vstupenky na speciální koncert jsou už několik týdnů v prodeji. „Máme k dispozici asi šest set lístků, prodali jsme jich zatím přibližně šedesát. Pořád je ještě čas, největší nápor bývá poslední týden až čtrnáct dní před konáním,“ sdělil Martin Synek z hodonínského informačního centra.

Ten také musí nyní zdůrazňovat všem místo konání, protože původně jím měl být kulturní dům. „Od začátku jsme chtěli být v jízdárně v kasárnách. Tam ale dlouho chybělo jedno z nutných razítek pro povolení, proto jsme zvolili kulturní dům jako náhradní variantu. Nakonec se ale podařilo jízdárnu zajistit, což jsme moc rádi, protože je to skutečně unikátní prostředí,“ vysvětlila Hostečná.

Kromě hodonínského infocentra lze koupit vstupenky také v informačních centrech v Břeclavi a Kyjově a také ve strážnické prodejně Alfa.