Letos organizátoři ohlásili vyprodané lístky už několik hodin před jejím začátkem. „Je nám líto, že se k nám další zájemci už nedostanou, na druhou stranu máme radost, že už teď vlastně můžeme říct, že festival je úspěšný. Každopádně ale prosíme ty, kdo nemá vstupenky, aby k nám už nejezdili. Lístky jsou vyprodané i na sobotní program,“ uvedl za organizátory Pavel Uretšlégr.

Organizátoři na hudební přehlídku několika desítek kapel a umělců dali do prodeje celkem 1 700 lístků. „Jsem tu už asi podesáté, je to pro mě tradiční festival v půlce prázdnin. Je tu tak příjemná atmosféra, že mi ani nevadí, že většinu interpretů neznám. Pořadatelé mě vždy něčím překvapí, takže se každoročně na jejich výběr těším,“ řekla třeba Pavla Helešicová, která na festival přijela z Brna.

Besedu zahájila v pátek odpoledne kapela Bilow z nedalekého Veselí nad Moravou. Díky brněnskému triu Band of Heysek si pak mohli návštěvníci naladit na vlnu syrového a živočišného blues.

Festival však není zaměřený jen na hudbu. Návštěvníky šapitó tak třeba pobavil svými zážitky cestovatel Ladislav Zibura.

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří například jeden z nejvýraznějších českých hudebníků Jan P. Muchow s formací Antagonist. Muchow mimo jiné stojí za známými filmovými melodiemi. Složil například hity k filmům jako Samotáři nebo Šeptej, ve kterém také ztvárnil jednu z hlavních postav.

Mezi zahraniční taháky pak patří americký rapper Astronautalis nebo americká písničkářka Zola Jesus, kterou mnozí považují za jednu z největších hvězd v historii festivalu.