„Podobné soutěže se už v regionu objevily. Dokonce v jedné uspěl i jeden z našich zastupitelů. Nechali jsme se tedy inspirovat a k oslavám obce jsem soutěž vyhlásili. Každý navíc chodí do přírody 
a vše vidí svýma očima a fotoaparát může vzít sebou. Myslím si, že by mohla vzniknout spousta krásných fotografií,“ zamyslela se starostka Blatničky Jarmila Hrušková.

Jak uvedla, zatím ještě není přesně dané, jak se budou fotografie posuzovat a kdo vybere vítěze. Soutěžechtiví se ale podle ní vše včas dozvědí buď z obecního zpravodaje, nebo z webových stránek obce. „Nyní přemýšlíme nad tím, jestli soutěž rozdělíme do věkových kategorií a podle čeho přesně se vybere vítěz. Doufám, že nám s tím pomůže naše nově vzniklé občanské sdružení Dobrý den, Blatničko, ve kterém je spousta šikovných lidí,“ dodala Hrušková.

Soutěž není omezena pouze pro fotografy z Blatničky, zúčastnit se jí mohou i přespolní. Stejně tak mohou z okolí Blatničky pořídit i soutěžní snímky. „Přivítáme také snímky dokumentující veškeré dění a oslavy výročí první zmínky o obci,“ dodala Hrušková 
s tím, že vítězné fotografie, které budou známé nejdříve koncem letošního roku, se 
s velkou pravděpodobností objeví v obecním kalendáři.

Fotky, které mají mít minimální rozměr A4, mohou fotografové doručit na radnici osobně či poštou na adresu Obecní úřad, č. 163, 696 71 Blatnička, nebo je poslat v digitální podobě na e–mail: podatelna@obecblatnicka.cz.