První se uskuteční čtyřiadvacátého května. Pod taktovkou Davida Herzána 
v něm vystoupí Hodonínský symfonický orchestr se sólisty Magdalénou Moníkovou Frankovou, která zahraje na hoboj, a pozounistou Pavlem Brhelem.

„V programu koncertu zazní předehra Coriolana a Sedmá symfonie Ludwiga van Beethovena, dále Albinoniho hobojový koncert a Koncert pro pozoun a orchestr od Georga Christopha Wagenseila," upozornil na obsah programu ředitel Hodonínského symfonického orchestru a smíšeného pěveckého sboru Michal Bešta. Koncert začne v devatenáct hodin ve velkém sále Městského úřadu Hodonín v ulici Horní Valy 2.

Vážná hudba rozezní o tři týdny později také prostory hodonínské Galerie výtvarného umění. V ní se představí Hodonínské smyčcové kvarteto ve složení Marie Snopková – první housle, Jan Nosek – druhé housle, David Herzán viola a Marie Havránková, která bude hrát na violoncello.

Komorní koncert nabídne Kvartet B dur „Lovecký" od Wolfganga Amadeuse Mozarta, Kvintet se dvěma violoncelly od Franze Schuberta či písně Ludwiga van Beethovena.

Hosty koncertu budou tentokrát violoncellistka Renata Havlíková a Jindra Goldmanová (zpěv). Začátek je rovněž v 19.00. Předprodej vstupenek na oba koncerty je v hodonínském informačním centru na Národní třídě.