Vývoj skupiny mohou posluchači sledovat už delší dobu. Na jihomoravské hudební scéně totiž není žádným nováčkem. Během svého vývoje kvůli změnám v seskupení vyměnila kapela několikrát název až po současné Death in Red.

„Máme za sebou několik koncertů, demonahrávku se sedmi skladbami a v současnosti zpracováváme nové materiály,“ poukazuje kapela.

Ta před časem natočila také svůj první videoklip, se kterým bude na konci letošního roku soutěžit na hudební stanici Óčko.

„Pro videoklip jsme vybrali titulní skladbu z našeho Demo CD. Jmenuje se Priority a byla pro nás jasnou volbou. Patří totiž mezi nejoblíbenější kousek jak nás, tak i našich fanoušků,“ zhodnotil kytarista Jiří Doležal.

Ten vidí výhodu skladby především v tom, že má příjemné pozvolné a nikam nespěchající tempo. „Text se našemu zpěvákovi taky moc povedl. Není snadné napsat text k písni v českém jazyce tak, aby to dobře znělo a současně dávalo určitý smysl,“ míní muzikant.

Sám přiznává, že o podobě videoklipu měl na začátku jasnou představu. Tu ale postupem času poupravila Pavla Dudová, režisérka, která má celý videoklip na svědomí. „K mému překvapení je to ale úplně o něčem jiném,“ říká kytarista.

Videoklip se natáčel na třech místech. Prvním se stala základna na sokolovně v Moravském Písku. Dalším poté les v Moravském Písku a trojici završilo depo kolejových vozidel Českých drah v Brně.

Sami muzikanti mluví o natáčecím čase jako o ďábelském. Většina záběrů se totiž točila v noci a nad ránem a únava o sobě dala brzy znát. „Už v průběhu prvního dne jsme si začali uvědomovat, že se dostáváme do skluzu a tím šílenější to bylo, když jsme si uvědomovali fakt, že natáčení je omezené tmou,“ vysvětlil Doležal.

Kapela, režisérka, štáb i kompars ale nakonec vše úspěšně zvládli a klip by mohli fanoušci dostat pod vánoční stromeček.

Svůj první videoklip by poté chtěla skupina prosadit na televizní hudební stanici Óčko, a to v pořadu Výtah. „Je to soutěž pro amatérské kapely, kde mohou fanoušci hlasovat pro své oblíbené a známé,“ říká muzikant. Mnohem bližší je jim ale jiný pořad stanice, Madhouse, který se zabývá především metalovou hudbou.

„Pokud by se nám to podařilo, rádi bychom klip prezentovali i v pořadu Pomeranč České televize. Zatím ale nevíme, jak velké šance v tomto pořadu máme,“ odkrývá Doležal. „Jinak bude určitě ke shlédnutí na Bandzone a Youtube,“ vzkázal fanouškům. Více na www.deathinred.wz.cz.