Domácí soubor Svatopluk si z festivalu odnesl dvě ocenení. „Představení vítězného souboru jsem viděl a můj názor je, že vítězství bylo jednoznačné a zasloužené," prozradil ředitel hodonínského kulturního domu Marcel Římák. Jak zmínili porotci samotní, na tomto vítěztví se shodli všichni.

Domácí soubor Svatopluk získal dvě ceny poroty. První ocenění bylo pro Bětu Švancerovou, za hlavní roli Věry Malmgrenové. Druhou cenu získala Ingrid Nesvadbová, a to za roli Anniky Malmgrenové.

Letošní ročník přivítal pouze jeden studentský soubor a to Štěk z Opavy. „Na ten přišlo pouze kolem čtyřicetu žáků, a to ještě ze školy v Mikulčicích. Hodonínské školy jsou pro nás bohužel velkým zklamáním, protože nechodí," sdělil Římák.

Nejvíce lidí dorazilo jako obvykle na představnení domácího Svatopluku a hru Popel pálenka. „To přišlo kolem osmdesáti platících lidí. Zhruba čtyři desítky diváků dorazily také na sobotní představení pražského souboru Rozkoš," informoval Římák.

Celkový počet diváků celého festivalu byl kolem dvou set lidí. „Bohužel žádná sláva," posteskl si Římák.

Divadelníci vítězného souboru byli z úspěchu, kterého dosáhli, mile překvapeni. „Hru Oskar a růžová paní jsme na přehlídce představili vůbec poporvé. A na to, že jsme hráli pouze tři a ne celý soubor, bereme to jako velký úspěch," řekla herečka z vítězného spolku Eva Hrubá.

Na Hobblíku se ukázali poprvé a s atmosférou byli spokojeni. „Bohužel jsem jeli hned po představení domů, kvůli práci, ale lidé byli moc příjemní," dodala Hrubá.

ČTĚTE TAKÉ: Hodonín žije divadlem. Hobblík láká davy lidí

MICHAELA MUNZAROVÁ