Organizátorům oblíbeného festivalu mládežnických souborů pro herce od patnácti do šestadvaceti let přišly jen tři přihlášky. „Malý zájem studentských divadel je znatelný všude. Na přehlídku potřebujeme alespoň pět souborů," vysvětlila Tomanová s tím, žstudentský Čerbastomor z Opavy pořadatelé přeřadili do Hobblíku. A další soubor Štěk také z Opavy představí svého Dámského krejčího jako host hodonínského festivalu.

Třetí přihlášená Královská divadelní společnost Effrenata ze Žďáru nad Sázavou pojede zřejmě místo do Hodonína na přehlídku do Brna. „Máme Hodonín rádi, a to i proto, že tady udržujeme své rituály a máme místečka, kam chodíváme odpočívat. Na letošní ročník jsme si připravili představení Holoubek s textem Karla Jaromíra Erbena a hudbou Antonína Dvořáka,"sdělila principálka Effrenaty Jana Mifková.

Ochotnická přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel Hobblík, se uskuteční v sobotu 2. a neděli 3. března v hodonínském kulturním domě. O doporučení na celostátní festival se utká sedm spolků. Z největší dálky přijede pražská Rozkoš a opavský Čerbastomor. „Tři soubory jsou stálými účastníky a ostatní čtyři se festivalu v posledních dvou letech neúčastnily," uvedla Tomanová.

Hodonínské barvy bude na jedenáctém ročníku Hobblíku hájit ochotnicý soubor Svatopluk, který si v úterý odbyl premiéru Popela a Pálenka od Bengta Ahlforse. Tento kus o složitosti mezigeneračních vztahů zahrají i na přehlídce.

Obsazení hobblíku 2013

* Když se zhasne – komedie

DIVADLO NA STROMĚ, Brno

* Popel a pálenka – komedie

DS SVATOPLUK, Hodonín

* Učitelka a Oidipus – drama

ROZKOŠ, Praha

* Strašidlo Cantervillské – komedie FOOR, Hustopeče

* Kat a bázeň – sonda

ČERBASTOMOR, Opava

* Oskar a růžová paní – drama

SPOLEK DIVADLA ANTONÍNA VORLA, Křenovice

* Dva na kanapi – komedie

DIALOG, Brno

Host:

* Dámský krejčí – komedie

DS ŠTĚK, Opava

Vítěz získá doporučení na celostátní přehlídku Divadelní Piknik Volyně 2013.