„Jde o nové snímky, natočené v loňském nebo letošním roce. Vybral jsem filmy, o kterých si myslím, že by mohly zaujmout nebo přitáhnout,“ uvedl ředitel Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Marcel Řimák. Ten se snažil, aby byly zastoupeny snímky z různých evropských států.

Lidé, kteří si na filmy zajdou, mají jedinečnou příležitost. Snímky totiž nebyly zakoupeny do distribuce, po promítání je tak už nejspíš milovníci kvalitních filmů v kině jen tak neuvidí.

Minipřehlídku odstartuje španělský snímek Cesta, který vypovídá o jedenáctileté Camino, dívce, která umírá. Její matka, náboženská fanatička považuje dceru pro její utrpení za vyvolenou bytost.

Druhým filmem jsou Polibky. „Irský film pojednává o dvou desetiletých dětech, které utekly z domova a v Dublinu hledají zkušenosti a svobodu,“ zve Řimák.

Litevské drama Vodní vír je připraveno na pátek třicátého dubna. Snímek je opět o dětství a dospívání hlavního hrdiny, tentokrát poznamenaného ztrátou nejlepšího přítele. Na pobaltských filmových festivalech obdržel několik ocenění. Přehlídku zakončí Klid zbraní, který pojednává o konfliktu mezi Irsko republikánskou armádou a britskými roajalisty.