Ten se letos už tradičně uskuteční v přírodním amfiteátru na přehradě Lučina u Tvarožné Lhoty. Přestože je festival tentokrát omezen jen na jeden den, pořadatelé si opět připravili pestrý program.

„Letošní ročník jsme díky tíživé ekonomické situaci museli omezit pouze na jeden den, přesto věříme, že i tak má nabitý sobotní program divákům co nabídnout,“ vzkázal hlavní organizátor festivalu František Šrámek.

Ten také vysvětlil, že pořadatelům nejde pouze o kulturní stránku akce, ale také o obohacení všech přítomných morálními hodnotami, které se snaží do struktury celé akce vkládat.

Důkazem této myšlenky je také to, že výtěžek z festivalu opět poputuje do afrického státu Tanzánie, a to na stavbu a vybavení katolický misií.

V sobotním programu, který začne ve čtrnáct hodin se tentokrát představí strážnické Fčeličky, folk-rockové kapely Slunovrat, Do větru, folk-popoví Kumbalu, white rocková skupina Michael, Etno-drums Nsango Malamu, gospel Juventus, folkařka Lucie Redlová nebo Schóly z Tvarožné Lhoty či Veselského děkanátu. Chybět nebude ani tradiční jarmak nebo tvořivé dílny. V půl deváté se návštěvníkům představí také misijní dokument z Tanzánie.

Ve čtvrt na deset potěší všechny návštěvníky vodní balet, tedy taneční vystoupení na hladině přehrady. Ten bude spojen s pestrobarevnou fontánou, kterou mají už několik let na starosti dobrovolní hasiči z Hroznové Lhoty. O čtvrt na jedenáct vystoupí Petr Bende se svou skupinou a celý večer zakončí velkolepý ohňostroj.Pokud nebude počasí přát, organizátoři počítají s tím, že se akce přesune doobecního domu ve Tvarožné Lhotě.

Více informací o festivalu včetně programu, historie akce, užitečných rad a fotogalerií najdou zájemci na internetových stránkách www.festivalnavode.cz.