Dvojice Krejzová-Rysová představuje keramickou tvorbu i instalaci. „Má hliněná práce je charakteristická procesem svého vzniku, možnostmi jeho proměny, následným spojováním a instalací vzniklých prvků," upozornila Jana Krejzová.

Spolu s ní vystavuje fotografka Hana Rysová. „Ta se dlouhá léta věnovala reportážním snímkům pro různá periodika. Svou volnou tvorbu však zasvětila zachycování přírody, zejména tiché a monumentální kráse kamenů," uvedla kurátorka výstavy Ilona Tunklová.

tři výstavy v GVU
- expozice: Jana Krejzová, Hana Rysová: Setkávání (foto), Milivoj Husák: Na prahu ohně, Marie Štumpfová: Nakreslila knížku… pro děti
- kde: GVU v Hodoníně
- přístupné: do 31. května

Samostatnou expozici věnovala galerie turnovskému rodáku a malíři, který letos oslaví pětašedesáté narozeniny, Milivoji Husákovi. „Ve svém díle zpracovává důležitá témata lidského života. Snaží se divákovi zprostředkovat něco z oněch základních životních skutečností, které mají zásadní vliv na naše životy," sdělila kurátorka s tím, že k tomu Husák využívá redukovanou formu.

„Jde po podstatě vnímaného dětství. Jeho malba tak čerpá z principů abstraktního malířství, ale rád používá i struktury," uvedla Tunklová.

Třetí výstavou je projekt Dětského ateliéru galerie, který přibližuje absolventku Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Marii Štumpfovou. „Vystavuje své grafiky, originální autorské knihy a ilustrace z krásné knížky Jak zvířata spí, kterou loni vydal Baobab, malé alternativní nakladatelství pro děti a mládež," sdělila galerijní pedagožka Romana Košutková Navrátilová.