„S letošní sezonou jsem nad míru spokojený, protože jsme měli tři sta padesát předplatitelů, kteří si koupili lístky na všech deset koncertů. Průměrná návštěvnost na jeden koncert byla přes pět set lidí, což je úplně úžastné číslo," řekl ředitel hodonínského Domu kultury Marcel Řimák.

Podle něj nejvíce lidí přitáhly oslavující Mistříňanka a Stříbrňanka. „Od včerejška je možnost rezervace na nový seriál, který začíná v září. Během prvních dvou hodin prodeje máme osmašedesát rezervací na předplatné," pochvaloval si ředitel zájem o novou hodonínskou sezonu dechovek.

Jubilejní pětadvacátý ročník Seriálu koncertů dechových hudeb zahájí 26. září Kameníkovi muzikanti a Lidečanka. V programu deseti vystoupení jsou také Ištvánci, Vracovjáci, Hulíňané, Stříbrňanka, Májovanka nebo Vlčnovjanka. Zajímavým zpestřením sezony bude například galakoncert ke stému výročí narození legendárního hudebníka a skladatele Karla Valdaufa nebo vzpomínkový večer na zakladatele seriálu Stanislava Pěnčíka s Mistříňankou. „O dechovku je 
v Hodoníně velký zájem. Kdo 
u nás bude hrát, si vybíráme podle kvality," dodal ředitel.