Ten tak spolu s o dva roky starším zpěvákem Alešem Hajduchem ze sousedního Rohatce museli rozhodit sítě i dál za Hodonín. „Tak k nám přišel bubeník Radek Jeřábek z Nenkovic a mohli jsme zkoušet. Začalo nám to ladit, věděli jsme, že to dáme. Nenechali jsme se zastavit někým, kdo nám říkal, že jsme nic," říká Blažek.

Ti se tak vydali rockovými směrem. „Chtěli jsme hrát něco jako Pepa Vojtek z Kabátu a s rockovým srdcem více zkoušet a prohlubovat naši muziku, i když se tady v Hodoníně o ni zajímá málokdo," svěřuje se baskytarista.

Název Hodoňáci na útěku vymyslel kapelník Aleš Hajduch. Skupina má za sebou už i také první koncert, a to při letošním multižánrovém festivalu Soulfly v Hodoníně. Od prvního koncertu ji neodradilo ani to, že několik hodin před jeho začátkem odešel bubeník Pavel Blažek. Místo něj tak pomohl bývalým kolegům Petr Vaculovič. „Mimo jiné jsme zahráli Pecku rockovou, Jsem rád sám sebou, Necítím či Nakonec přijde pes. Písně skládáme všichni," říká kapelník.

Podmínky na nácvik písní mají hudebníci netradiční, blízké podzemním, undergroundovým kapelám. „Cvičíme tady v Hodoníně ve sklepě sboru Československé církve husitské," uvádí baskytarista. Jeho favoritem na rockové scéně je Josef Vojtek, naopak zpěváka oslovuje hlavně hudba Argemy. „Líbí se mi také Olympic a Divokej Bill, což jsou skupiny, které jsou naší inspirací," dodává Hajduch.