„Tento neobvyklý a jedinečný kvartet z českých jazzových hudebníků a rakouských jazzových interpretek, které přes své mládí patří k tomu nejlepšímu, co naši sousedé mají, vznikl v roce 2010," představuje dramaturg sálu Evropa Miroslav Havlík čtveřici, která na sebe upozornila koncerty nejen v Česku, Rakousku či Slovensku, ale i Itálii, Švýcarsku a Chorvatsku.

Repertoár skupiny tvoří jak vlastní skladby Zachové, Siedlové nebo Uhlíře, tak úpravy takvzaných American Songbook. „Hudba PVC popisuje širokou škálu emočních stavů a čerpá z bohaté a nevyčerpatelné studnice jazzových stylů a směrů," přibližuje seskupení Havlík.

Zpěvem zvábí posluchače Nika Zachová. „Svým sametovým hlasem, jedinečným frázováním a v zálibě experimentovat přesvědčuje o výjimečnosti mezi rakouskými zpěvačkami," upozorňuje dramaturg sálu Masarykova muzea. Ten zároveň představuje Julii Siedlovou jako novou hvězdu rakouské jazzové scény, která svým umění získala respekt v celé Evropě. „Českou stranu zastupuje František Uhlíř, který patří k nejvýznamnějším evropským hráčům na kontrabas a Jaromír Helešic, legendární pražský hráč na bicí," dodává.