Součástí festivalu se stane bleší trh a čajovna. „Největším hudebním tahákem je určitě Mucha s kapelou a Carpet Cabinet. Jako obvykle je na programui divadlo, tentokrát z dílny komediálního dua Filip Teller & Pavol Seriš, kteří diváky pobaví inscenací Čecháčci a Čoboláci na téma vztahů mezi Čechy a Slováky,“ uvedla za organizátory Alena Konečná.

ORIGINÁLNÍ AKCE

Letošním tématem je Propletení, které odkazuje na propojování tradice s moderními trendy. „Dobře to vystihuje třeba páteční koncert Neoveské cimbálové muziky, která vedle tradiční hudby hrajei moderní žánry,“ dodala Konečná. Zaznít tak může třeba Metallica v cimbálové verzi.

Výjimečnost festivalu dokazují i slova častého návštěvníka festivalu Romana Foltýna ze Šardic. „Je to opravdu skvělá a originální kulturní akce v regionu, kam přijíždí spousta návštěvníků ze všech koutů našeho státu. Líbí se mi propojení výstav, divadla, hudby a uvolněné atmosféry po celý víkend,“ pochvaloval si Foltýn.

Pestrovečer pořádá organizace Hnutí Brontosaurus, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí. Výtěžek tomboly každoročně věnují na dobročinné účely – například na záchranu Bělokarpatských pralesů, výsadbu stromů na Podluží či budování včelařského arboreta v Lužicích.

Pro všechny návštěvníky vedení zajistilo hned dvě možnosti přespání: za pětačtyřicet se korun se mohou ubytovat přímo v kulturním domě, další možností je rovněž přespání v klubovně Hnutí Brontosaurus v Moravské Nové Vsi.

Permanentka na oba dny vyjde na 240 korun. Vstupenky lze zajistit i samostatně na jednotlivé dny: páteční vyjde na padesát korun, sobotní na sto devadesát.

BARBORA SKOČÍKOVÁ