Příchozí se tak postupně při bublající vodě zaposlouchají do tónů klasiků i současných umělců. Zpívající fontána zapěje jak Smetanu či Mozarta, tak Hapku nebo Pavlicu. Rozpis skladeb, které se budou hrát až do začátku prázdnin, lze už teď najít u vchodu do radnice, v lázních, informačním centru a na internetových stránkách města. „Repertoár zůstane stejný i o prázdninách, mění se pouze rozpis i rozsah hudební produkce. Ukončení sezony předpokládáme jednatřicátého října. Záleží však na počasí a dalších okolnostech,“ upozornila mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Fontána je neoblíbenější od června do září. „V těchto měsících bývá každoročně náměstí zaplněné velkým množstvím lidí, maminek s kočárky i turistů,“ podotkla mluvčí.

Náklady na provoz fontány zahrnují spotřebu elektřiny, vody, údržbu a dodávky chemikálií, údržbu vyvolanou vnějšími vlivy, jako je napadané listí a čištění filtrů. Dále mimosmluvní revize elektro a tlakových zařízení, údržbu čerpadel a přírodního kamene. „Náklady jsou proměnlivé v důsledku napouštění a vypuštěním fontány a při konání kulturních akcí na náměstí. Letos je v rozpočtu vyčleněných na provoz fontány čtyři sta tisíc korun,“ uvedla Kotásková. Na provoz fontány, která zdobí náměstí od roku 2008, navíc přispívá i Jihomoravská armaturka.