„Přišla k nám a byla taková nesmělá. Říkala, že by ráda zpívala. Tak jsem si ji poslechla. Po měsíci se do zpěvu pěkně opřela, a tak jsme na zpěvu začaly pracovat,“ říká učitelka Jindra Goldmanová.

Když před dvěma lety přišla do Základní umělecké školy v Hodoníně, nevěděla ještě, zda se chce věnovat baletu, kreslení či zpěvu.
Má totiž prý talent na všechno. Dnes si ji její učitelka zpěvu nemůže vynachválit.

Udělala prý během pár měsíců, kdy lekce zpěvu pravidelně jednou týdně navštěvuje, neskutečný pokrok.

Nejenže je talentovaná od přírody, je to prý i milá, houževnatá a skromná dívka.

Po roce se Doubravky zeptala, zda nechce zkusit konzervatoř. Z ničeho nic se rozhodla, že na ni půjde. Je strašně cílevědomá, vystupuje jako osobnost ve svých patnácti letech už i na pódiu třeba při předávání květin,“ říká Goldmanová.

Při zkouškách na konzervatoř v Brně, kam letos na její obor přijímali jen tři uchazeče, Doubravka skutečně uspěla.

Porazila dalších devětačtyřicet uchazečů a skončila po přijímacích zkouškách jako první.

„Bylo to něco úžasného. Ale ona je opravdu pilná, spoustu věcí si objevila sama, sama si našla spoustu not. Nejenže ji úplně pohltil svět hudby, ona i nádherně maluje. Je to opravdu renesanční člověk, kterému jde, na co sáhne,“ chválí svou žačku.

„Někdo to objeví sám v sobě, jiný musí tvrdě trénovat hlasové techniky, ovládat svůj dech i fyziologii těla, naučit se rezonovat s hlasem. Ona má dar a hlas, jako by jí bylo devatenáct,“ chválí nadanou dívku učitelka.

Určitě prý o ní ještě uslyšíme, chce do divadla, ale líbilo by se jí i učit. „Já doufám, že budu zpívat jednou někde v zahraničí, i když bych nepohrdla ani Národním divadlem,“ směje se cílevědomá Doubravka.

Jak říká, techniku zpěvu piluje pořád, i nějaký ten syrový žloutek občas po ránu spolkne, aby byl hlas čistější.

Patnáctiletá dívka má už na svém kontě řadu úspěchů.

K největším z nich patří dubnový diplom za absolutního vítěze i nejlepší interpretaci v celostátní pěvecké soutěži Bohuslava Martinů.

Také ředitelka Základní umělecké školy v Hodoníně Milada Čermáková je na úspěšné svěřence své školy pyšná. Doubravka ale není prý jediná výrazná osobnost ze zhruba osmi set padesáti žáků, kteří Základní uměleckou školu v Hodoníně na Horních Valech navštěvují.

„Úspěchy sbírá i klavíristka Maruška Jakabová, která letos chodí do osmé třídy, a konzervatoř tak zkusí nejspíše za rok,“ říká ředitelka.

Před pár dny postoupila mladá dívka do dalšího kola na Mezinárodním festivalu mladých pianistů v Polsku.

Mezi spoustou nadaných a šikovných dětí hodonínské umělecké školy je i šikovný kluk. Jmenuje se Jakub Ressler. Tento talentovaný tanečník má už v kapse třeba třetí místo na Talent Awards 2009.

V květnu se blýskl svým tanečním uměním dokonce na Galavečeru v Praze. Vidět ho mohli i ti, kteří nedávno obdivovali taneční kreace na Dni tance v Hodoníně.