Kromě hlasů mužů ze sboru na něm posluchači uslyší i čtyři hosty.

„Oslovili jsme čtyři mladé sólisty z Louky, kteří chodí ještě do školy a účastní se regionálních pěveckých soutěží. Známe jejich hlasový projev, který se nám zamlouval. Přizvali jsme je hlavně proto, abychom dali prostor i mladým, které chceme podpořit," uvedl člen Mužského pěveckého sboru Josef Lancůch s tím, že každý z chlapců na CD nazpíval jednu sólovou píseň.

Dohromady se pak představí při jedné společné. Na CD nazvaném Hore Lúků chodníček jich zazní celkem osmnáct. Především z oblasti Horňácka. „Nezaměřovali jsme se jen na jeden druh písní, například na sedlácké. Už jen proto, že těch z Louky je poměrně málo, je vzácnost je najít. Přidali jsme tedy i písně z Velké nad Veličkou a také jednu ze Strážnice," doplnil Josef Lancůch. Sbor natáčel CD po dvě červnové neděle v nahrávacím studiu Základní umělecké školy ve Veselí nad Moravou.

Zajímavostí je především to, že zpěvákům ze souboru zahráli u některých písní také muzikanti.

Doprovod totiž lidé při vystoupeních Mužského pěveckého sboru většinou neslyší. „Při nahrávání děti doprovodila cimbálová muzika složená z mladých dětí převážně z Lipova. My jsme pak zpívali čistě s cimbálem, na který hrál Jaroslav Maňák," vysvětlil Josef Lancůch. A doplnil, že oficiální křest CD je v plánu čtrnáctého září.

Mužský pěvecký sbor z Louky vznikl v září roku 2008 a posluchačům zazpíval už dva měsíce nato. Nyní se skládá ze dvanácti členů.

Prvního tři a půl roku sbor umělecky vedl Jan Maňák, který pomohl sbor založit. Poté se vedení ujal Jan Mikéska. „Písně upravuje po svém, hlavně pro druhé hlasy sboru," řekl Josef Lancůch a dodal, že sbor má v repertoáru kolem osmdesáti písní.