VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I. Timko z No name: Na ženách mě upoutávají prsa

Dubňany /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Slovenská kapela No name rozvášnila svým sobotním koncertem stovky nadšených diváků v dubňanské hale Želva

15.11.2009 11
SDÍLEJ:

Slovenská kapela No name rozvášnila svým sobotním koncertem stovky nadšených diváků v dubňanské hale ŽelvaFoto: Michal Ragan

Igor Timko i jeho o devět let mladší bratr Dušan z populární slovenské kapely No name pronesli při rozhovoru před koncertem v dubňanské hale spoustu moudrých vět. I když přiznali, že také jezdí v milionových autech a vlastní drahé hodinky, přesto je podle nich nejdůležitější zůstat v životě dobrým člověkem. Příjemní, milí, bezprostřední a upřímní kluci, z kterých čiší obrovská pozitivní energie a životní moudro, odpovídali na otázky bezprostředně a upřímně. Občas se jim v očích objevil i nějaký ten čertík.

Nedávno vám vyšlo nové cd. Výběr toho nejlepšího za poslední roky. Co podstatného chcete svým posluchačům sdělit?

Igor Timko: Že máme za sebou jedenáct let kariéry. Ale to podstatné jim sdělujeme non–stop. V textech se snažíme analyzovat věci a na něco poukazovat. Takže je tam třiatřicet věcí, které evidentně na něco poukazují. Třeba na výborné vztahy mezi Českou a Slovenskou republikou, i když je už šestnáct let po rozpadu společného státu. Ty země ale stále spolu fungují fantasticky.

Co je podle Vás bonbonek na této desce?

Určitě společná písnička s Chinaski. Je to jediný oficiální nosič, na které si Ná, ná, ná mohou poslachači koupit.

Říkáte, že Vaši nejlepší přátelé jsou Vaši tři bratři, kteří také hrají v kapele No name. Čeho si na nich ceníte nejvíc?

Dušan Timko: V první řadě už to že jsme bratři, se velmi cení. Ale máme rádi i Zoliho a Vila, našeho klávesáka a basáka. A když nejsou oni naši originál bratři, říkáme jim, že jsou naše sestry. Máme se rádi. Pracujeme spolu, a tak se musíme tolerovat. Ponorka nehrozí, jsme dobrá parta.

Igor: Souhlasím. Nemůžu za to, že tento mladý je můj brácha (smích). Ale když už s námi hraje v kapele a je to pro ni velký přínos, trošku jsme si ho zformovali. Pamatuji si, jak jsem ho přebaloval a krmil. Měl jsem devět let, když se narodil. Doufám, že mi pak helfne s přebalováním mých vnoučat.

Co se vám oběma honí v hlavě, když se díváte do dychtivých očí fanynek?

Igor: To, co každému chlapovi. Ženským se do očí moc nedívám. Jednoznačně mě na nich upoutávají prsa. Člověk se pak dokáže motivovat a mrknutí přece není hřích…

Kde vlastně začíná hřích?

V očích…ženám se ale do očí moc nedívám. Ono se říká, že díky světlům na pódiu člověk nevidí to, co je pod ním. Není to pravda. Člověk vidí přesně to, co vidět chce.

Dušan: Když si najdete zajímavý typ v publiku, hned se vám líp hraje. Chlapa pohled na pěknou ženu vzpruží a nabije. I my máme svoje slabá místa.

Napadlo vás jako malé kluky, kteří se, jak říkáte, museli chtě–nechtě dělit o tatranky, že budete jednou žít takový život?

Igor: Tak to nějak v životě přišlo. Cítím se v tom všem ale jako ryba ve vodě. Jasně že narodit se jako Robi Williams v Anglii a jako Igor Timko v Košicích je rozdíl. Ale taky jsme se mohli narodit v Africe. Je třeba být spokojený s tím, co člověk má.

Máte rád lichotky od krásných žen?

Igor: Lichotky jsou velmi příjemné. Nejen od žen. Zrovna v pátek večer v Klatovech nám dal vizitku manažer od zesnulého Fredyho Mercuryho a řekl mi, že vypadám jako on…

Jak to děláte, že z Vás obou čiší tak obrovsky pozitivní energie?

No, bereme drogy…(smích)..ne, to určitě ne. Teď vážně. Jsme věřící a úplně normální lidé, kteří se snaží žít zásadově. Milujeme tradice, milujeme zkušenosti a taky si rádi necháme poradit. I když v pátek po koncertě v Klatovech to vypadalo trochu jinak s těmi zásadami, trošku jsme se „zpráskali“.

I to k tomu patří…

A co dnes? Ochutnáte po koncertě v Dubňanech Svatomartinské víno a pečenou husu s knedlíkem a se zelím?

Igor: Hmmm… to jsem ani neslyšel, že se taková tradice na Moravě udržuje. Na Slovensku se asi nic takového neslaví? I když někde možná ano, já jsem z Košic, moderní metropole východu..Je to zajímavé, určitě ochutnáme. I když je pravda, že čtyři z nás po koncertě spěchají na vlak do Olomouce a do Košic, protože v pondělí máme další koncert ve Valašských Kloboukách.

Dušan: Menší půlka z nás ale zůstane. Já jsem si dnes koupil profesionální pokerový kufr a dnes to v Dubňanech bude historický moment, protože ho poprvé otevřu.

Měl jste vůbec čas a možnost se po Slovácku trochu porozhlédnout?

Igor: Dnes jsme s Dušanem absolvovali promo rozhovory a cestou sem jsme sjeli z dálnice, abychom se trošku porozhlédli. Projížděli jsme Čejčí a Terezínem a byl jsem úplně hotový z těch vinných sklípků zapuštěných v kopcích.

Máte na sobě skejťácké oblečení. Jste duší skejťák?

Igor: Já jsem jezdil na skejtu ještě v době, když ještě skejťáci ani nebyli. Bylo to někdy v letech 1988 a 1989. Mám rád skejťácké oblečení, je to nekonvenční, pohodlné..všichni to rádi nosíme.

Působíte svým chováním jako docela skromní kluci..

Igor: My tu upřímnost a skromnost jenom hrajeme (smích). Taky jezdíme v milionových autech a kupujeme si drahé hodinky. Přesto si dokážeme vážit každé koruny, protože jsme z normálních poměrů. Jedna krásná hláška našeho kamaráda onkologa zní, že kdo si neváží toho, co má, nezaslouží si to. A to je absolutní pravda.

Říká se, že děti jsou takoví malí poutníci, kteří se nás dospělých přišli jen zeptat na cestu. Jakou cestu ukážete svým dětem Vy? Kam byste je chtěl dovést?

Igor: Na dálnici světa. Aby mohli pohodlně tu cestu absolvovat. Aby dorazili v pohodě do Bratislavy, Prahy, Londýna i New Yorku. Nemyslím to ale kariérně, spíše filozoficky. Chci, aby měly lehkou cestu životem a absolvovaly ji pohodlně. A doufám, že je s mojí zlatou, chytrou a vzdělanou ženou dobře vychováme, tak jako vychovávali rodiče nás. Vím, že reál může dopadnout jinak. Důležité je, aby se člověk nemusel za nikoho stydět.

Co chystáte v nejbližší době?

Igor: Chceme vydat nové album. Stále máme ještě potřebu sdělovat lidem nové věci. Kromě toho vyjde koncem listopadu DVD z loňského turné z pražské Sparta Arény. A taky nás oslovila Helena Vondráčková, se kterou jdeme do společného projektu. Ona každý rok vyprodává před Vánoci Lucernu a zve si vždy nějakého hosta. A teď jí toho hosta bude dělat No Name, takže si spolu těsně před Vánoci střihneme v Lucerně i Čím to je. A na léto chystáme projekt s Chinaski, festivaly. Je toho hodně. Taky bych byl moc rád, kdyby si i brácha Dušan zazpíval konečně sám nějakou písničku…

K čemu člověka motivuje úspěch?

Igor: K tomu, aby šel dál a dál. Pořád je kde růst. Jsou dvě cesty- jedna je tvořit a druhá ničit. My si stále vybíráme tu první. Snažíme se být na sebe nároční. Když ale člověk nemá klapky na očích a uších, život ho směřuje sám.

Co je podle Vás v životě nejdůležitější?

Igor: Zůstat i přes slávu, úspěch a peníze normálním člověkem. Řekl bych, že dnes už je to dost náročné, ale snažíme se o to.

Kdy je podle Vás člověk slavný?

Igor: Beatles tvrdili, že člověk je slavný tehdy, když si jeho jméno šeptají lidi na ulici. Já tvrdím, že brutálně slavný je člověk tehdy, když jeho jméno říkají nahlas Helena Vondráčková, Karel Gott a třena Jožo Ráž. A toho jsme, chválabohu, dosáhli. Stále je ale kam růst. Je třeba být na sebe náročný, protože to potom nemá žádný smysl. „Ideme ďalej, no…“

Autor: Hana Raiskubová

15.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov stavební dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: výjezdy na stavby po celé ČR. VŘ 2.7.2018 od 10:00 do 12:00 hod, na adrese Hrubá Vrbka 181.. Pracoviště: Jan tomčala, 696 73 Hrubá Vrbka. Informace: Jan Tomčala, +420 608 500 542.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 500 Kč

Pomocní pracovníci v dopravě a skladování Výpomoc při zásobování, manipulace s koberci Veselí. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 500 kč, mzda max. 1000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Prostřední 281, Veselí nad Moravou. Kontaktní osoba p. Illek, pí Sluková, tel. 518324847. Vhodné pouze pro fyzicky zdatné uchazeče, neboť se jedná o manipulaci s koberci a dalším zbožím při závozu prodejny, nevhodné pro mladistvé, 95,-Kč/h, doba dle potřeby. Bližší informace přímo na prodejně KOBERCE TREND Veselí nad Moravou. Pracoviště: Limex čr, s.r.o. - 011 - koberce trend veselí nad moravou, Prostřední, č.p. 281, 698 01 Veselí nad Moravou. Informace: , .

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách slévárenský 125 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách slévárenský dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 125 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: Pracoviště: Lipová alej 3087/1, 695 01 Hodoní. Vhodné i pro absolventy, alespoň základní vzdělání, není podmínkou, zručnost, samostatnost, zodpovědnost, fyzická zdatnost a zdravotní stav umožňující práci ve vícesměnném provozu. Příspěvek zaměstnavatele na penzijní a životní pojištění, motivační mzdové ohodnocení, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování a další výhody plynoucí ze sociálního programu.. Pracoviště: Vag spol. s.r.o., Lipová alej, č.p. 3087, 695 01 Hodonín 1. Informace: Nikola Keprtová, +420 518 318 131.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč

Montážní dělníci elektronických zařízení operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 14600 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Pracoviště: Sportovní 1441, 696 81 Bzenec. VŘ dne 22.6.2018 od 8:00 do 10:00 hod. Flexibilitu pro nepřetržitý/čtyřsměnný manuální zručnost, smysl pro týmovou práci, zodpovědnost, Náplň práce: základní obsluha strojů - nakládání vykládání materiálů, vizuální kontrola výrobků. Zázemí stabilní prosperující firmy, mzdové ohodnocení odpovídající náročnosti pracovního zařazení, příplatek za přesčas 50 %, stabilizační příplatek, firemní dopravu do zaměstnání a zpět, dotované závodní stravování v areálu společnosti, možnost odborného a karierního růstu.. Pracoviště: Avx czech republic s.r.o.-01, Sportovní, č.p. 1441, 696 81 Bzenec. Informace: Lenka Matušinová, +420 575 757 933.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požár lesa u Bzence
15

Požár u Bzence: celodenní zásah skončil, škody sahají ke statisícům

Rozhovor na konci týdne s ředitelem Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Brno Ladislavem Němcem v brněnské Sokolské ulici.

Celý systém potřebuje změnu, říká o maturitách ředitel průmyslovky Němec

Jako v Itálii. Za rok sklidí pěstitel z Přibic až metrák fíků

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Osm keřů fíků roste na zahradě Miroslava Effenbergera z Přibic na pomezí Břeclavska a Brněnska. K zálibě se dostal asi před pětadvaceti lety díky svému strýci. Středomořskému ovoci se v obci daří. „Každý rok mám úrodu asi padesát kilogramů až metrák plodů. Letos může být ještě vyšší,“ odhaduje Effenberger. Podobných nadšenců podle něj rok od roku na jižní Moravě přibývá.

Zahynula v Osvětimi. Teď jí v kraji vrátili čtyři pozemky

Bzenec - Matyldu M. více než sedmdesát let po její smrti označili úředníci jako majitelku čtyř pozemků na Hodonínsku. Rozhodli tak na základě archivních dokumentů. „Matylda a její dcera Františka M. zahynuly v osvětimských plynových komorách v roce 1944, stejná smrt čekala i na jejího manžela Arnošta,“ uvedl Slavomil Janov z hodonínské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Na novou střechu Masarykova domku v Čejkovicích přispěje kraj

Čejkovice – Dotaci tři sta padesát tisíc korun přikleplo ve čtvrtek krajské zastupitelstvo Tělocvičné jednotě Sokol Čejkovice na nové zastřešení domku Tomáše Garrigue Masaryka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT