„Čtenáři se nás často ptají, co jsme v poslední době četli dobrého. Jestli bychom jim něco nedoporučili nebo které knihy čtou nejvíce ostatní čtenáři. A protože všichni rádi čteme, rozhodli jsme se se čtenáři podělit o naše zážitky z knih, které jsme přečetli,“ říká knihovník Jiří Škrobák.

Kdo by však čekal dobrou stránku, jak si zjednodušit práci při přípravě čtenářského deníku k maturitě, je na špatné adrese. „Klasika nebude hlavní náplní, i když se může občas objevit. Nejde ani o recenze knižních novinek,“ vysvětlil Škrobák. Ve Čtenářském deníku se každý týden objeví minimálně jedna nová kniha.

Aby byl výběr žánrů pestřejší, knihovníci se budou v hodnocení střídat. Každá kniha pak dostane číselné hodnocení od nuly do sta procent. Ohodnotit knihu mají ale možnost také sami čtenáři. Ti mohou svá hodnocení posílat na email: knihovna.mk@muhodonin.cz. Hodnocení by mělo obsahovat alespoň malou zmínku o autorovi, slovní hodnocení knihy a vyjádření v procentech a důvod, proč čtenář knihu hodnotí právě takto. Více o čtenářském deníku na adrese: www.ctemeradi.webnode.cz.