Napsal jednoaktovku Vok vu Uropi pro dospělé čtenáře a před dvěma roky také fantasy knihu pro děti Objev samotáře. Vyrůstal v Kudlovicích na Uherskohradišťsku a do Strážnice přišel za svou ženou před třiatřiceti lety. Jako malý si málem vystřelil oko střepinou z poplašného náboje.

Proto nemá rád zbraně. „Zbrojení přináší válku a s ní ničení hodnot a životů,“ varuje. Co by hoch sbíral známky a krabičky ze zápalek. To vše ale vyměnil za knížky. „Knihy byly vždy mojí zálibou a mým snem nebylo ani tak napsání knihy, jako spíš mít knihovnu. Ten se mi splnil,“ říká Kočička. Jeho další nenáročnou zálibou je sbírání budíků.

„Budíky totiž mnozí vyhazují. Když ale postavíte více druhů vedle sebe, je to krása,“ libuje si. Kočičkova kniha Objev samotáře vypráví příběh chlapce, který opustil svou osadu, a věrně popisuje zážitky jeho i přátel. Hrdina se jmenuje Drápek. Ten se na samotný závěr vrátí do osady a přinese zároveň i svůj nález,“ vypráví spisovatel. Už nyní má na psacím stole rozepsáno pokračování Drápkových dobrodružství.

Psát začal Kočička už ve dvanácti letech, když si zavedl deník. V roce 1990 mu vyšla jednoaktovka Vok vu Uropi – Hovoříte evropsky. Popisuje v ní tři přátele, kteří se setkají v hospodě a tady mění dějiny země. „Uvažují o tom, že založí organizaci pro ustavení celosvětového jazyka. Hra se vyvíjí s tím, že diváci mohou zasahovat do děje a rozhodnout o tom, jak příběh skončí,“ vysvětluje autor.

V loňském roce napsal také dvě divadelní pohádky, Zapomenutý Kleofáš a Drápelice Drápenatá. „Kleofáš je zapomenutý čert v lidském světě, který se nakonec stane člověkem. A Drápelice je čarodějnice, která se chce stát královnou,“ popisuje. Hry určené pro strážnické ochotníky nakonec ale leží v šuplíku. „Čekají na divadelní soubor, který si na ně troufne,“ tvrdí Kočička.

Nápady čerpá ze života kolem sebe. „Stačí se jen dívat. Do knížky dám třeba i námět z televize. Dělám si poznámky a pak zasednu k psaní,“ sděluje. Dalším snem, který se mu honí hlavou, je postavit velké šachy nebo ruské kuželky na své zahradě.